گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با رئیس جمهور لبنان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با رئیس جمهور لبنانجابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که در چارچوب یک دیدار منطقه ای به بیروت سفر کرده است، با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار و پیرامون تحولات لبنان و منطقه و روابط دوجانبه گفتگو و رایزنی کرد.

جابری انصاری در این دیدار با ابراز خرسندی از انتخاب میشل عون بعنوان رئیس جمهور و تشکیل هیات دولت جدید لبنان بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از روش رهبران لبنانی در حل اختلافات سیاسی کشور بر اساس گفتگو و توافق ملی، و ضرورت پیروی از این الگو در سطح منطقه برای حل و فصل اختلافات و بحران های جاری تاکید کرد.

جابری انصاری توافق مسئولان لبنان را حاکی از هوشمندی، دوراندیشی و بهره گیری آنها از تجربه های تاریخی لبنان دانست و بر ضرورت الگو گرفتن از این روش در سطح منطقه تاکید کرد.
 
جابری انصاری همچنین ابراز امیدواری کرد در دوره جدید روابط دوجانبه ایران و لبنان به ویژه در زمینه های اقتصادی گسترش و تعمیق یابد.

میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد روند امور در منطقه به سوی تفاهم حرکت کند. میشل عون با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان در لبنان، اظهار داشت: لبنان با همزیستی مسالمت آمیز طوایف و شناسایی حقوق و اعتقادات دینی و سیاسی طرف های مختلف، توانسته است مشکلات خود را مدیریت کند.

رئیس جمهور لبنان اجلاس سه جانبه اخیر وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در مسکو، را گام مهمی در جهت حل و فصل بحران های منطقه و بویژه بحران سوریه خواند و ابراز امیدواری کرد کشورهای دیگر نیز به این روند بپیوندند.

وی در پایان با اشاره به نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه اظهار داشت: برای جمهوری اسلامی ایران در استمرار ایفای نقش متوازن و ثبات ساز خود در منطقه آرزوی موفقیت داریم


٢٠:٢٨ - 1395/10/03    /    شماره : ٤٣٠٩١٨    /    تعداد نمایش : ١٩٥٦اداره کل ارزیابی و نظارت

معرفی دانشکده روابط بین الملل
آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد.
 
معرفی کتابخانه تخصصی سیاست خارجی
در سال 1310 هجري خورشيدي كتابخانه اي اختصاصي در ساختمان مركزي وزارت امورخارجه تاسيس گرديد.
 
معرفی دفترمطالعات سياسی و بين المللی
تحولات سیاست خارجی و تاثیر گسترده و عمیق آن در تمامی ابعاد
 
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران