گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > بیانیه هیات نظارت جمهوری اسلامی ایران در انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه هیات نظارت جمهوری اسلامی ایران در انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان

انتخابات ریاست جمهور قرقیزستان در روز 23 مهرماه در میان 10 نامزد برگزار گردید. براساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان سورون‌بای جئین‌بکوف با بیش از ۵۴ درصد آرا پیروز دور اول انتخابات است. در این انتخابات  امور بیک بابانوف با کسب بیش از 33 درصد آراء در جایگاه دوم قرار گرفت. در همین زمینه هیئت نظارت جمهوری اسلامی ایران در انتخابات جمهوری قرقیزستان متشکل از دو نماینده مجلس شورای اسلامی بیانیه ای به شرح ذیل منتشر کردند:

متن بیانیه:

بسمه تعالی

بنا به دعوت دولت جمهوری قرقیزستان، هیاتی متشکل از دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آقایان علی نجفی خوشرودی (سفیر سابق ج.ا.ایران در جمهوری قرقیزستان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی) و محمد حسینی (عضو گروه دوستی پارلمانی دو کشور) به منظور نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان به این کشور سفر نمود.

این هیات همراه با نماینده ای از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، کشوری که در زمینه دموکراسی و برگزاری انتخابات دارای پیشینه و تجارب فراوانی است، طی روزهای 14 و 15 اکتبر سال جاری در تعدادی از حوزه های رای گیری حاضر و روند آمادگی و چگونگی اخذ و شمارش آراء را مشاهده و بررسی کردند.

بر اساس مشاهدات هیات جمهوری اسلامی ایران، فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان با استفاده از فن آوری های جدید تسهیل شده و در فضایی آرام، شفاف، منضبط و قانونی برگزار گردید.

هیات نظارت جمهوری اسلامی ایران امیدوار است، نتیجه این انتخابات به روند رشد و شکوفایی اقتصادی جمهوری قرقیزستان و رفاه و آرامش مردم این کشور کمک نموده و فصل جدیدی را در توسعه روابط و افزایش همکاری های میان دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باز نماید.

 

هیات نظارت جمهوری اسلامی ایران فرصت را مغتنم شمرده و از رییس جمهور، دولت جمهوری قرقیزستان و همه عوامل برگزار کننده این انتخابات قدردانی نموده و ضمن تبریک به رییس جمهور منتخب و مردم کشور دوست جمهوری قرقیزستان، برای ایشان آرزوی موفقیت می نماید.


٠٦:١٩ - دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٩٧٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است