گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > عملیاتی‌سازی قرارداد دوره مشترک دکتری دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه مک کوآری استرالیا


  چاپ        ارسال به دوست

عملیاتی‌سازی قرارداد دوره مشترک دکتری دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه مک کوآری استرالیا

 

اولین گروه از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای حضور در دوره مشترک دکتری با دانشگاه مک کوآری استرالیا به زودی معرفی می‌شوند.

هیات آکادمیک دانشگاه مک کوآری استرالیا(Macquarie University)که از تاریخ 4 تا 11 سپتامبر به منظور دیدار با مسئولین دانشگاههای صنعتی شریف، تهران و اصفهان به کشورمان سفر کرده است، در روز شنبه 20 آبان ماه با حضور در دانشگاه صنعتی شریف با برخی از مسئولین این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

خانم دکتر تریسی راشمر(Tracy Rushmer)، معاون پژوهش عالی دانشکده علم و مهندسی دانشگاه مک  کوآری، دکتر محسن اسدنیا،استاد دانشکده علم و مهندسی وآقای تنویر شاهد مدیر منطقه‌ای دفتر بین‌الملل این دانشگاه با دکتر سیم‌چی مدیر امور بین‌الملل دانشگاه، دکتر هرمزی‌نژاد مدیر پژوهشی دانشگاه، دکتر مهرانی عضوهیات دانشکده مهندسی برق، دکتر بهزادی پورعضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و دکتر معصومیان مشاور امور بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف دیدار و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه عملیاتی‌سازی قرارداد دوره مشترک دکتری که به تازگی به امضای دو دانشگاه رسیده مورد بحث قرار گرفت.

دکتر مهرانی گفت: «اقدامات اولیه انجام شده است و اولین گروه از دانشجویان دکتری دانشگاه صنعتی شریف برای این دوره مشترک به زودی معرفی خواهند شد. به علاوه، بازدید کوتاه مدت دانشجویان کارشناسی دانشگاه صنعتی شریف از دانشگاه مک کوآری مورد مذاکره قرار گرفت.»

او افزود: «دانشجویان کارشناسی دانشگاه مک کوآری نیز می‌توانند از پژوهشکده‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف بازدید کنند.»

دکتر سیم‌چی درباره استراتژی‌های بین‌المللی‌سازی دانشگاه صنعتی گفت: «ایجاد روابط بلندمدت با دیگر دانشگاه‌ها یکی از اولویت‌های دانشگاه صنعتی شریف است.»

مدیر امور بین‌الملل دانشگاه ادامه داد: «این روابط بلندمدت می‌تواند شامل شبکه‌ای کردن مراکز پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری و آزمایشگاه‌های مرکزی دانشگاه برای برگزاری پروژه‌های مشترک باشد.»

پس از این جلسه، دکتر راشمر، سخنرانی را با عنوان «پژوهش تحصیلات تکمیلی در استرالیا» برای تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف ارائه نمود. پس از آن نیز دکتر اسدنیا به معرفی دانشکده علم و مهندسی مک کوآری پرداخت و در نهایت، این هیات از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه بازدید کردند.


٠٣:٥١ - 1396/08/22    /    شماره : ٤٨٥٥٦٧    /    تعداد نمایش : ٣١٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران