گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > اميدواري ايران و استراليا به گسترش روابط در سال جديد ميلادي


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با خبرگزاری صدا و سیما

اميدواري ايران و استراليا به گسترش روابط در سال جديد ميلادي

سفير ايران در استراليا با اشاره به توافق هاي مقامات ايران و استراليا درباره گسترش روابط دوجانبه، رايزني مقامات دولتي و بخش خصوصي دو کشور را فراهم کننده زمينه گسترش اين روابط دانست.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما از سیدنی؛ ايران و استراليا در سال جديد ميلادي به گشايش هاي بيشتر در روابط دو جانبه از توليد و عرضه مشترک دارو گرفته تا برقراري خط پروازي مستقيم بين دو کشور چشم دوخته اند. با توجه به مذاکرات و توافق هاي صورت گرفته بين ايران و استراليا ، سطح روابط بين دو کشور در حوزه هاي مختلف پيشرفت چشمگيري داشته است.

سفير ايران در استراليا در حاشيه گشايش دفتر خدمات کنسولي ايران در سيدني و در آستانه آغاز سال جديد ميلادي، در گفتگوي اختصاصي با خبرگزاري صدا وسيما ضمن تشريح آخرين اخبار در روابط دو کشور از توافق هاي صورت گرفته بين شرکت «بلک اند مور» استراليا و شرکت هاي ايراني براي ساخت داروهاي پيشرفته بيماران ديابتي در ايران خبر داد.

عبدالحسين وهاجي با اشاره به برخي از توافق هاي صورت گرفته بين مقامات ايران و استراليا در زمينه گسترش روابط دوجانبه، رايزني مقامات دولتي و بخش خصوصي دو کشور را فراهم کننده زمينه گسترش اين روابط دانست.

سفير ايران در استراليا همچنين آغاز به کار دفاتر خدمات کنسولي براي ايرانيان در شهرهاي مختلف استراليا از جمله سيدني، ملبورن و پرت را نشانه اي از عزم مسئولان در گسترش خدمات کنسولي به ايراني هاي خارج از کشور ذکر کرد. وي در ادامه ترس و نگراني بانک هاي بزرگ استراليا از جريمه شدن توسط آمريکا را از جمله موانع پيش رو در گسترش روابط در زمينه اقتصادي خواند و درعين حال ابراز اميدواري کرد دولت استراليا تلاش هايي را براي رفع اين مشکل انجام دهد.

وهاجي با اشاره به سفر وزراي خارجه ايران و استراليا به کشورهاي مقابل و همچنين ديدار آنها در حاشيه اجلاس سالانه مجمع عمومي سازمان ملل متحد ، ابراز اميدواري کرد در سال جديد ميلادي گشايش هاي بيشتري در روابط دو جانبه شکل گيرد.

در حال حاضر بخش هاي کشاورزي ، دامي و دار بيشترين حجم روابط دو کشور را به خود اختصاص داده و قرار است شرکت هاي استراليايي در زمينه هاي معدن و انرژي هاي نو وتجديد پذير نيز در ايران سرمايه گذاري کنند.


٠٠:٥٠ - 1396/10/12    /    شماره : ٤٩٣٨٩٠    /    تعداد نمایش : ١٥٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران