گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار دبیرکل سازمان جهانی اینترپل با معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دبیرکل سازمان جهانی اینترپل با معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه

آقای یورگن اشتاک دبیرکل اینترپل که برای شرکت در اجلاس کشورهای عضو کالکان در ایران حضور دارد امروز ١٨ تير ١٣٩٦ با سيد عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه كشورمان در محل وزارت امورخارجه ملاقات كرد. 

 

آقای اشتاک در اين ديدار با اشاره به همکاریهای خوب و نزدیک با اینترپلِ  ایران در زمینه های تروریسم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر بر نقش مهم كشورمان در مبارزه با جرایم بین‌المللی مذکور تاکید و استفاده از تجربیات ارزشمند ایران در موضوعات مورد اشاره توسط اینترپل را ارزشمند ارزیابی کرد. 

 

آقای عراقچی در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری های نزدیک پلیس ایران و سازمان اینترپل، از آمادگی وزارت امور خارجه براي کمک به توسعه همکاری های دو طرف در این زمینه خبر داد. وی با اشاره به اینکه ایران در خط مقدم مبارزه با دو معضل جهانی قاچاق مواد مخدر و تروریسم قرار دارد افزود: این دو مشکل تهدیدات بزرگی نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه و کلیه کشورها بوده و مبارزه با این تهدیدات نیازمند همکاری های بین المللی و استفاده از ظرفیت های  اینترپل است.

 

وی با اشاره به سیاسی شدن برخی از موضوعات از جمله پرونده اعلان های قرمز علیه چند نفر از مقامات ایرانی، عدم حل و فصل اين پرونده را به دليل ورود دست های آشکار و پنهان که دارای اغراض و منافع سیاسی خاص بوده دانست و با اشاره به حسن نیت طرف ایرانی و آمادگی براي همکاری های دو جانبه با اينترپل و طرف آرژانتینی، بر نقش سازنده اینترپل در این میان و در حل و فصل مناسب آن تاکید كرد.


١٦:٢٤ - 1396/04/20    /    شماره : ٤٦٥٢٩١    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران