گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رونمایی از کتاب شعر "حسن ختام" در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت امام خمینی(ره) در تاجیکستان


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از کتاب شعر "حسن ختام" در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت امام خمینی(ره) در تاجیکستان

 

رونمایی از کتاب شعر "حسن ختام" در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت امام خمینی(ره) در تاجیکستان

مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) با حضور  ایرانیان مقیم و چند تن از شعرای تاجیک شامگاه  ۱۳خردادماه  در نماز خانه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه برگزار گردید.                                                        

     این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و با مداحی ذاکر اهل بیت ( ع) آغاز گردید. سپس کلیپی  از لحظات اندوهبار ارتحال حضرت امام پخش شد.

در ادامه جناب آقای حجت اله فغانی سفیر جمهوری اسلامی ایران  به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن تسلیت به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) گفتند: خداوند انسان را اشرف مخلوقات قرار داد.  تردیدی نیست که حرکت امام تاثیر گذارترین حرکت بود . امام حرکتی را ایجاد کرد که رنگ و بوی راه پیامبر را داشت.  اندیشه‌های امام(ره) بر تفکرات و اندیشه های نخبگان و روشنفکران جهان اسلام تاثیر به سزایی داشت. و امام این اندیشه را در جهان اسلام ایجاد نمود.امام مسیر جدیدی را ایجاد کرد. نه اسلام بلکه اصل دین را احیاء کرد به این دلیل می توان از ایشان به نام محی الدین زمان نام برد.

امام خمینی(ره) سرچشمه خوبی‌ها بود و این امام راحل با تکیه بر اراده مردم و شجاعت و شهامت منحصر به فرد خود، پایه‌های حکومت طاغوت را در کشور برچید و نظام اسلامی را در کشور پایه گذاری کرد. 

امام با دست خالی در مقابل نظام دو قطبی آمریکا و شوروی که با دین مشکل داشتند، ایستاد.

امام(ره) این اعتماد به نفس را هم به مردم ایران و هم به همه مسلمانان جهان داد؛ زیرا در زمانی که دو قدرت بزرگ شرق و غرب وجود داشتند و کشورهای دنیا به نوعی زیر چتر یکی از این دو قدرت قرار گرفته بودند، امام خمینی (ره) راه سوم را به نام حاکمیت اسلامی معرفی کرد که این مسئله بر تحولات بعدی جهان و کشورهای مسلمان تأثیر بسیار شگرفی داشت.

وی بیان داشت: امروز ایران اسلامی با تکیه بر خط مشی امام راحل و مقام معظم رهبری، در اوج صلابت و عزت خود قرار دارد و نقشه‌های دشمنان انقلاب برای تضعیف کشور در عرصه‌های مختلف مطابق با این خط مشی با شکست مواجه و اقتدار ایران بیش از هر زمانی در عرصه داخلی و برون مرزی طنین انداز شده است.

در پایان مراسم  از کتاب آقای اسماعیل ظریفی شاعر تاجیک با عنوان " حسن ختام " رونمایی شد. این کتاب حاوی مخمس هایی بر اشعار امام است که با همکاری این سفارت  آماده چاپ و انتشار شده است. شاعر و تهیه کننده  این اثر طی سخنانی حضرت امام خمینی(ره) را شخصیت‌ برجسته‌ای توصیف کرد که با انقلاب اسلامی مسیر تاریخ معاصر را تغییر داد. وی همچنین اشعاری در مدح حضرت علی ( ع) ، امام حسین (ع) و حضرت امام خمینی را از سروده های خود  در جمع حضار قرائت نمود.

بخش دیپلماسی عمومی و رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران

 

 

 


٠١:١٧ - 1396/03/14    /    شماره : ٤٥٨٣٨٧    /    تعداد نمایش : ٣١٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران