معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مراسم سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در توكيو برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در توكيو برگزار شد

مراسم جشن سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، با حضور گسترده مقامات سياسي، فرهنكي و اقتصادي ژاپن و ديپلماتهاي مقيم روز بیست و یکم بهمن ماه در اقامتگاه سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو برگزار شد. 
در اين مراسم دكتر رضانظراهاري سفير كشورمان در توكيو با اشاره به پيشرفته هاي به دست امده در ايران پس از انقلاب اسلامي، بر توسعه روزافزون تعاملات خارجي كشورمان با جهان و به ويژه ژاپن، افزود: پس از برجام، فعاليت شركتهاي ژاپني در حوزه هاي مختلف از جمله تجهيزات پزشكي، محيط زيست، نفت و پتروشيمي توسعه يافته است و اين روند مثبت ادامه خواهد داشت. 
در اين مراسم اقاي هاگيودا، معاون دبير ارشد كابينه ژاپن هم به نمايندگي از دولت ژاپن سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را تبريك گفت و افزود: در سالهاي اخير روابط دو كشور توسعه خوبي يافته است و اقايان ابه و روحاني روساي دولتهاي ژاپن و ايران تاكنون ٥ بار با يكديگر ملاقات كرده اند. 
وي ضمن تقدير از فعاليتهاي سفير كشورمان در جهت توسعه روابط ايران و ژاپن، اظهار داشت: هم اكنون علاوه بر توسعه تعاملات اقتصادي و سياسي دو كشور، همكاري ها در زمينه محيط زيست و ساخت بيمارستان ژاپني در ايران در حال پيشرفت است. 
اقاي هاگيودا همچنين ياد ايت الله هاشمي را نيز به عنوان يكي از افرادي كه به توسعه روابط ايران و ژاپن علاقمند بود گرامي داشت. 
در مراسم روز ملي امسال سفارت مان در ژاپن بيش از ١٠  نفر از نمايندگان مجلس ژاپن، تعداد زيادي از نمايندگان شركتهاي معظم ژاپني، اساتيد دانشگاه، روزنامه نگاران، اهالي فرهنگ و تعداد بالايي از سفرا و ديپلماتهاي مقيم حضور داشتند.


١٧:٥٦ - 1395/11/24    /    شماره : ٤٣٩٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٧٦خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر