گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سخنگوی وزارت امور خارجه: مشکل آمریکا با ایران مسئله هسته‌ای نیست


  چاپ        ارسال به دوست

سخنگوی وزارت امور خارجه: مشکل آمریکا با ایران مسئله هسته‌ای نیست

 رامین مهمانپرست ظهر روزپنجشنبه‌ در جلسه شورای اداری خراسان‌رضوی در سالن جلسات استانداری خراسان‌رضوی ضمن عرض تبریک به مناسبت ورود انقلاب اسلامی به سی و پنجمین سال پیروزی و ایام دهه فجر اظهار کرد: کشور در سه دهه گذشته در شرایط سیاسی سختی قرار داشت و بزرگ‌ترین عامل برای اجرای سیاست‌های کشورهای غربی همسویی حاکمیت با نظام استکبار و ظلم آن زمانه بود که مردم به هیچ وجه نمی‌توانستند این وضعیت را تحمل کنند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با حضور مردم و وجود و رهبری امام راحل(ره) به صورت معجزه‌واری شکل گرفت، ادامه داد: کشور با شکل‌گیری انقلاب اسلامی در مسیر اهداف و آرمان‌های اسلامی خود قرار گرفت که مسلما با مشکلاتی روبه‌رو بود و نمی‌توانست 100 درصد مدیریت کشور را به خوبی انجام دهد.

مهمانپرست بیان کرد: کشوری که از صفر شروع می‌کند قطعا با مشکلات فراوانی روبه‌رو است که این لذت‌بخش‌ترین بخش انقلاب اسلامی است که می‌توان پس از رسیدن به موفقیت‌های چشمگیر از آن یاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: انقلاب اسلامی به هیچ‌وجه برای استکبار و کشورهای غربی خوشایند نبوده و به همین سبب دشمنی آنان از همان ابتدا علیه ایران پررنگ‌تر شکل گرفته است.

وی در ادامه گفت: استکبار در 34 سال گذشته تمامی فتنه‌ها و توطئه‌هایی که می‌توانست را علیه ایران به کار گرفت و از هیچ‌گونه فعالیت‌ تروریستی علیه ایران دریغ نکرد اما آنها تصور هیچ‌گونه تعرضی را به ایران نمی‌کنند چرا که هر نوع تعرضی نیاز به هزینه است اما تعرض به ایران هزینه‌ای سنگین برای آنان به بار می‌آورد.

مهمانپرست با اشاره به اینکه بیشتر کشورهای اروپایی در آستانه ورشکستگی کامل هستند و کشورهایی که زمانی از نظر سیاسی و اقتصادی در اوج بودند اکنون با چالش‌های اساسی روبه‌رو هستند، خاطر نشان کرد: وضعیت دنیای امروز به یکی از حساس‌ترین شرایط تاریخی خود رسیده و شبیه شرایط بعد از جنگ جهانی دوم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه واحد پول اروپا، یورو به شدت تضعیف شده و دنیای غرب رو به انزوا است، ادامه داد: دنیای غرب از به قدرت رسیدن جهان اسلام می‌ترسد و تمامی تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی امروز به همین سبب است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امریکا مشکلی با هسته‌ای شدن ایران ندارد و این تنها بهانه‌ای برای فشارها و تحریم‌های آن است اظهار کرد: حادثه‌ای که آمریکایی‌ها را نگران کرده و سبب شده فشارها و تحریم‌ها را روزبه‌روز بیشتر کند ترس از تبدیل شدن جهان اسلام به یک قدرت بزرگ است.

مهمانپرست افزود: آمریکا تمام تلاش خود را می‌کند تا موج بیداری اسلامی را در کشورهای جهان اسلام تضعیف کند و با کارشکنی‌های درونی در کشورها این موج را به شدت کند، کند.


١٧:٤٣ - 1391/11/20    /    شماره : ٢٠١٥٣    /    تعداد نمایش : ١٢٢٧٤اداره کل ارزیابی و نظارت

معرفی دانشکده روابط بین الملل
آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد.
 
معرفی کتابخانه تخصصی سیاست خارجی
در سال 1310 هجري خورشيدي كتابخانه اي اختصاصي در ساختمان مركزي وزارت امورخارجه تاسيس گرديد.
 
معرفی دفترمطالعات سياسی و بين المللی
تحولات سیاست خارجی و تاثیر گسترده و عمیق آن در تمامی ابعاد
 
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران