صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > گزارشات و تحلیل های اقتصادی واصله 


چشم انداز رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ تیره شد
بیش از ۵۰۰ اقتصاددان در یک نظرسنجی با بیان این که بیشتر اقتصادهای بزرگ دنیا به بالاترین حد رشد خود رسیده اند اعلام کردند تحت تاثیر عواملی مثل جنگ تعرفه ها دورنمای رشد جهانی در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار ضعیف شده است.
 ١٨:٣٦ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟
۲۷ کشور در جهان وجود دارند که از دلار به عنوان واحد پول خود استفاده می‌کنند.
 ١٨:٣٤ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشتریان عزم خود را برای خرید نفت از ایران جزم کرده‌اند
ک کارشناس ارشد حوزه انرژی با اشاره به وضعیت بازار جهانی نفت اظهار کرد: موضع‌گیری مشتریان ایران از جمله چین، هند، ترکیه و حتی اروپایی‌ها حاکی است که عزم خود را برای ادامه خرید نفت ایران جزم کرده‌اند.
 ١٣:٠١ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
فلاحت پیشه:
آمریکا از ۱۳ آبان تحریم جدیدی علیه ایران ندارد
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اروپایی‌ها اعلام کردند قبل از ۱۳ آبان بسته عملیاتی خودشان را که در آن جایگزین کردن یک مسیر پولی و بانکی، ضمانت فروش نفت ایران و معاملاتی از این نوع را ارایه می‌دهند؛ در صحبت‌هایی که من با دیپلمات های کشورمان داشتم تا حد زیادی نسبت به این موضوع خوشبین هستند.
 ١٢:٥٩ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
چشم انداز قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی
علائمی در بازار دیده شده که نشان می دهد افزایش قیمت نفت خام متوقف خواهد شد اما انتظار می رود شاهد جهش قیمت طلا رو به بالا باشیم.
 ١٨:٠٧ - 1397/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
بریتیش پترولیوم: نفت ۸۰ دلاری برای دنیا مضر است
مدیر اجرایی شرکت نفتی بریتیش پترولیوم گفت: برای نفت و انرژی یک قیمت سالم وجود دارد که به نظر من میتواند بین کشورهای تولید کننده و مصرف کننده تعادل ایجاد کند و این قیمت سالم بین ۵۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه است.
 ١٧:٥٨ - 1397/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترکیه که حتی یک معدن مس ندارد ده‌ها برابر ایران کابل صادر می‌کند
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروزه کشورهایی کوچک مانند عمان و امارات شرکت های بزرگ و مطرحی در حوزه کابل دارند، گفت: ترکیه و عربستان سعودی که حتی یک معدن مس ندارند ده ها برابر ایران صادرات دارند.
 ١٨:٢٦ - 1397/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد
افزایش عرضه ارز وارداتی در روزهای آینده
رئیس کل بانک مرکزی از افزایش عرضه ارز برای تأمین واردات طی روزهای آینده خبر داد و اعلام کرد که از ابتدای امسال بیش از ۲۷میلیارد دلار از طریق بانک مرکزی و سامانه نیما برای واردات تامین شده است.
 ١٨:١٦ - 1397/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
بهبود تراز بازرگانی کشاورزی با افزایش صادرات
تراز بازرگانی بخش کشاورزی در نیمه نخست امسال با بهبود بیش از یک میلیارد دلاری مواجه شده که حاصل افزایش حدود ۴۰ درصدی صادرات و کاهش حدود یک درصدی واردات نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته است.
 ١٨:١٠ - 1397/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران:
فاصله نرخ ارز آزاد و نیما، واردات را جذاب کرده است
به مناسبت روز ملی صادرات رئیس کنفدراسیون صادرات امروز در محل اتاق بازرگانی ایران به تشریح آمارهای تجارت خارجی، مهمترین مسائل پیش روی صادرات غیرنفتی و راهکارهای افزایش صادرات به عنوان مهمترین عامل ارزآوری به کشور در شرایط اقتصادی حال حاضر پرداخت.
 ١٨:٠٧ - 1397/07/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
گروه‌های ممنوع‌المعامله در FATF کدامند؟
یک کارشناس اقتصادی گفت: در حال حاضر چهار گروه داعش، طالبان، القاعده و جیش‌النصره در FATF ممنوع‌المعامله هستند؛ هر چند ممکن است بعدا بخواهند گروه‌های انقلابی را هم جزو این گروه‌ها قرار دهند که آن موقع می‌توانیم از این سازمان خارج شویم که با ترک عضویت چیزی از دست نمی‌دهیم.
 ٠٩:٠٩ - 1397/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
برای کالاهای فاسد شدنی باید فکر اساسی کنیم/ رقبا جایمان را می‌گیرند
در ماه‌های اخیر تجارت ایران به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز تحت تاثیر قرار گرفت و تمایل تولیدکنندگان به صادرات افزایش یافت، لذا دولت برای تنظیم بازار داخلی، صادرات برخی کالاها را ممنوع اعلام کرد
 ٠٩:٠٥ - 1397/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرط غلبه بر مشکلات اقتصادی از نگاه رئیس کل بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی معتقد است که همراهی دولت در پیشبرد سیاست‌های بانک مرکزی و پشتیبانی دو قوه دیگر، شرط اساسی فائق آمدن بر مشکلات است.
 ٠٩:٠٣ - 1397/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
لوایح چهارگانه دولت و ابهام نظارت
تهزان-ایرنا- لوایح چهارگانه دولت مرتبط با FATF در فرآیند تبدیل به قانون، خوان های مختلفی را پشت سر نهاده و اکنون در ایستگاه مجمع تشخیص مصلحت با ابهام هیات عالی نظارت روبروست. ابهامی که رفع آن با توجه به رسالت این هیات در نزدیکی نظرات و تصمیم ها در کشورمحتمل به نظر می رسد.
 ٠٨:٥٥ - 1397/07/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
رشد قیمت نفت اثر تحریم نفتی علیه ایران را خنثی کرد
با وجود افت ۱۵۰هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران در ماه سپتامبر، به‌دلیل رشد قیمت جهانی نفت درآمد نفتی ایران در این ماه نسبت به ماه قبل از آن تغییر معناداری نداشته است.
 ١١:٠٦ - 1397/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>