صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > فن اوری وتکنولوژی 


یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد
هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده‌های مالی خود مورد استفاده قرار دهند.
 ١٤:٤٣ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیف: دوشنبه آینده سامانه نیما بطور رسمی افتتاح می شود
رییس بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) از سوم اردیبهشت ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.
 ١٣:٤٩ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر صنعت: برخی قوانین حوزه معدن باید حذف شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تحقق شعار سال و حمایت از تولیدات داخلی، نیازمند حذف برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر و بهبود فضای کسب و کار بویژه در حوزه معدن هستیم.
 ١٣:٤١ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجتی: تعرفه واردات برنج همچنان 26 درصد است
وزیر جهاد کشاورزی در مورد کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی گفت: تعرفه واردات برنج به پنج درصد کاهش نیافته است و همچنان با عوارض 26 درصدی انجام می شود.
 ١٣:٣٨ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
رویترز: سیاست تحریم اقتصاد جهان را تهدید می‌کند
به دلیل نگرانی های امنیتی و فشارهای ناشی از اقدامات حمایت گرایانه، محدودیت های تجاری و سرمایه گذاری در نقاط مختلف جهان روز به روز در حال افزایش است.
 ١٣:٣٣ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
موافقت بانک جهانی با اعطای وام به ساحل عاج
بر اساس خبر واصله از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابیجان، بانک جهانی با اعطای وام ٢٠٠ میلیون دلاری به ساحل عاج موافقت کرده است.
 ١٠:١٣ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحریم گروه چینی به دلیل نقض تحریم‌های ایرانی
دولت آمریکا شرکت چینی ZTE را به دلیل نقض شرایط توافق مربوط به نقض تحریم‌های ایرانی مجازات کرد و خرید فناوری آمریکایی را به مدت هفت سال برای این سازنده تجهیزات مخابراتی ممنوع کرد.
 ٠٩:٤٨ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
قیمت جهانی نفت افزایش یافت
انتشار گزارش هایی از کاهش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و تداوم وجود ریسک اختلال در عرضه موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.
 ٠٩:٤٧ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
توافق فروش نفت ایران به روسیه برای ۵ سال دیگر تمدید می‌شود
وزیر انرژی روسیه گفت، ایران و روسیه ممکن است توافق دوجانبه در زمینه عرضه نفت را پس از اتمام مدت آن در پایان سال جاری برای مدت ۵ سال تمدید کنند.
 ٠٩:٤٤ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
افزایش تعرفه و ممنوعیت عراقی‌ها برای خرید ۶۳ کالای ایرانی
رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت گفت: دولت عراق پیش‌ از این اعلام کرده که در سال جاری برای ۶۳ قلم کالا افزایش تعرفه یا ممنوعیت وارداتی لحاظ خواهد کرد.
 ٠٩:٤٤ - 1397/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آل‌اسحاق اعلام کرد
علت محدودیت و ممنوعیت واردات ۶۳ کالای ایرانی به عراق
درپی اعلام محدودیت و ممنوعیت خرید ۶۳ کالای ایرانی از سوی عراقی‌ها، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق جزئیات و علت این موضوع را تشریح کرد.
 ١٧:١٤ - 1397/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
سازمان توسعه تجارت به ایسنا خبر داد
افزایش تعرفه و ممنوعیت عراقی‌ها برای خرید ۶۳ کالای ایرانی
رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت گفت: دولت عراق پیش‌ از این اعلام کرده که در سال جاری برای ۶۳ قلم کالا افزایش تعرفه یا ممنوعیت وارداتی لحاظ خواهد کرد.
 ١٧:١١ - 1397/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
تجارت در ایران و ترکیه چه تفاوتی دارد؟
کشور ترکیه در همسایگی ایران در سال‌های گذشته در شرایطی صادرات خود را به ۱۳۴ میلیارد دلار رسانده که ایران همچنان در دستیابی به صادرات ۵۰ میلیارد دلاری ناکام مانده است.
 ١٧:٠٩ - 1397/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری سایپا و چانگان گسترش می‌یابد
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به همراه هیاتی از مدیران ارشد این گروه از مرکز طراحی، تست ایمنی و کارکردی قطعات، مرکز تست موتور و پرس شاپ و قطعه‌سازی‌های شرکت چانگان بازدید و در دیدار با مدیران این شرکت راه‌های گسترش همکاری را مورد بررسی قرار داد.
 ١٧:٠٥ - 1397/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلای جهانی از درخشش بیشتر بازماند
قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی که ارزش دلار آمریکا ضعیف شد و این فلز زرد همچنان از نگرانی‌ها نسبت به تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا پشتیبانی شد، ثابت بود.
 ١٧:٠٣ - 1397/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>