صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار مهم برجام  


مقاومت فرابرجامی دربرابر خواسته های نامعقول ترامپ
تهران- ایرنا- روندهای دیپلماتیک برای اجرای تعهدات برجام با شدت بیشتری در حال پیگیری است و اکنون نقطه رویارویی حامیان برجام و دولت ترامپ به حوزه های فرابرجامی رسیده و مقاومت دربرابر خواسته ها و انتظارات نامعقول واشنگتن شکل جدی تری یافته است
 ١٤:٤٩ - 1397/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
آمریکا به بانک‌های خودش هم رحم نکرد!
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد بانک "جی پی مورگان" این کشور با پرداخت جریمه ۵.۲۶ میلیون دلاری به اتهام نقض تحریم‌های ایران و کوبا موافقت کرده است.
 ١٧:٥٦ - 1397/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
با دستورموقت دادگاه لاهه، آمریکا موظف به برداشتن تحریم‌ها است
یک حقوقدان گفت: دستور موقت صادر شده در پرونده شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه تا زمان صدور رأی نهایی به قوت خود باقی است و آمریکایی‌ها موظف هستند که تحریم کالاهای پزشکی و دارویی، حمل و نقل هوایی و مواد غذایی را برطرف کنند.
 ١١:٢٩ - 1397/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرانسه تحریم‌های ضدایرانی آمریکا را فرصتی برای استقلال مالی اروپا خواند
وزیر دارایی فرانسه گفت: بحران ایران می‌تواند به استقلال مالی بیش‌تر اروپا از آمریکا منجر شود.
 ١١:٢٦ - 1397/07/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
مذاکره‌کننده ارشد ایران اعلام کرد
امیدواری به وارد شدن هواپیماهای جدید با حکم لاهه
مذاکره‌کننده ارشد ایران در قراردادهای خرید هواپیما معتقد است هرچند باید منتظر واکنش قطعی دولت ایالات متحده آمریکا باشیم، اما حکم دادگاه لاهه می‌تواند زمینه حقوقی مثبتی را برای از سرگیری فروش هواپیما به ایران فراهم کند.
 ١٩:٣٦ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
واشنگتن پست: حکم دادگاه لاهه یک پیروزی دیپلماتیک برای ایران است
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری که به نفع ایران صادر شد، نوشت: حکم دادگاه لاهه الزام‌آور است و یک پیروزی دیپلماتیک برای تهران به شمار می‌آید.
 ١٦:٠٤ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
با صدور قرار موقت علیه تحریم‌های یکجانبه؛
دادگاه لاهه آمریکا را به رعایت حقوق ایران موظف کرد
جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری برای بررسی درخواست ایران برای صدور قرار موقت برای آمریکا در اعتراض به تصمیم واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌های یک‌جانبه علیه تهران برگزاری شد.
 ١٤:٣٧ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
یک کارشناس روابط بین الملل: ظاهر توافق ایران و اروپا امیدوار کننده است
ک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان، گفت: اروپایی‌ها به این جمع‌بندی رسیدند که خروج ایران از برجام می‌تواند هزینه‌های نظامی را افزایش و موجب بی‌ثباتی در هزینه‌های انرژی جهان شود.
 ١٤:٣٢ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفت‌وگو با شبکه چینی سی.جی.تی.اِن
ظریف: همیشه برای گفت‌وگو آماده‌ام/ چین به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی گلوبال چین درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه ایران تاکید کرد تهدید، تحریم و فشار هرگز پاسخ نداده است ایرانی ها به تهدید آلرژی دارند بهتر است با آنها با زبانی غیر از فشار، تهدید و تحریم صحبت شود
 ١٤:١٦ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی
هیچ سندی از سازمان انرژی اتمی بیرون نرفته‌است/ برجام فرو‌ بریزد، هیچ‌کس نمی‌تواند عواقب و نتایج آن را پیش‌بینی کند
برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گرفتار بازی‌های سیاسی دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا شده است. همزمان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسراییل بازی اطلاعاتی خود با برنامه هسته‌ای ایران را نه تنها متوقف نمی‌کند بلکه هر روز تلاش می‌کند آن را رنگ و لعابی تازه ببخشد.
 ١٦:١٩ - 1397/07/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد
روسای جمهوری ایران و فرانسه بر ضرورت تقویت برجام تاکید کردند
نیویورک- ایرنا- روسای جمهوری ایران و فرانسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار و بر ضرورت حفظ و تقویت برجام و توسعه همکاری های اقتصادی و بانکی تاکید کردند.
 ١٠:٤٦ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانی:آمریکا به میز مذاکره ای که برهم زده بازگردد
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری اسلامی ایران تشکیل «نشست غیر معمول شورای امنیت» را «نمایش‌ مضحکی برای جذب آرای مردم» دانست و به آمریکایی ها گفت: قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد «ورق پاره» نیست. از شما دعوت می‌کنیم که به قطعنامه ۲۲۳۱ و میز مذاکره ای که بر هم زدید بازگردید.
 ١٠:٣٥ - 1397/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
53 مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند
تهران–ایرنا–بیش از 50 نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند،سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.
 ١٠:٤٣ - 1397/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
نخستین بیانیه ظریف و موگرینی درباره برجام پس از خروج آمریکا
نیویورک- ایرنا- وزیر امور خارجه ایران و هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای نخستین بار پس از خروج آمریکا از برجام در بیانیه ای مشترک درباره حفظ توافق هسته ای و لزوم بهره مندی ایران از منافع اقتصادی آن تاکید کردند.
 ١٠:٣٩ - 1397/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر خارجه چین در دیدار با ظریف:
پکن روابط اقتصادی با تهران را ادامه می دهد
تهران-ایرنا- وانگ یی وزیر خارجه چین در دیدار با وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر تعهد این کشور برای حفظ برجام گفت: پکن روابط عادی اقتصادی با تهران را ادامه می دهد.
 ١٠:٣٣ - 1397/07/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>