صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


مدیرکل روابط بین الملل کشاورزی اتحادیه اروپا:
اتحادیه اروپا به توسعه تجارت با ایران امیدوار است
تهران- ایرنا- مدیرکل روابط بین الملل کشاورزی اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه در صورت رعایت استانداردهای لازم از سوی تولیدکنندگان ایرانی، به توسعه تجارت با ایران در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی امیدوار است.
 ١٨:٠٠ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحریم بخش کشتیرانی خلاف قوانین بین المللی دریانوردی است
تهران- ایرنا- سازمان بنادر و دریانوردی اقدام های امریکا در بخش کشتیرانی را مغایر با ایمنی و امنیت دریانوردی و حفاظت از محیط زیست دریایی و همچنین خلاف کنوانسیون های بین المللی و قوانین «سازمان بین‌المللی دریانوردی» (آیمو) دانست.
 ١٧:٥٨ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر کشاورزی
اروپا برای توسعه روابط تجاری با ایران عزم جدی دارد
تهران- ایرنا- معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهادکشاورزی گفت: حضور هیات اتحادیه اروپا در فاصله 2 هفته از آغاز دور جدید تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران، بیانگر عزم جدی این اتحادیه برای توسعه روابط تجاری کشاورزی و مواد غذایی با ایران است.
 ١٧:٥٤ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
چانه‌زنی ژاپن و کره جنوبی برای از سرگیری واردات نفت ایران
منابع آگاه اظهار کرده‌اند پالایشگاه‌ها در ژاپن و کره جنوبی سرگرم بررسی از سرگیری واردات نفت ایران از ژانویه هستند.
 ١٧:٥١ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آخرین وضعیت تعامل بانکی ایران با اروپا و سهم پتروشیمی‌ها در نیما
همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه نفت و انرژی صبح امروز با حضور معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل، مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و جمعی دیگر از مسئولان درحالی برگزار شد که جزئیات تعامل بانکی بین ایران و اروپا، آخرین اخبار توسعه طرح‌های انرژی در قشم و نحوه عملکرد پتروشیمی‌ها در نیما سرخط مهم‌ترین اخبار آن بود.
 ١٧:٤٩ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
ادامه مذاکرات برای ایجاد کانال پرداخت بانکی بین اروپا و ایران
معاون وزیر نفت با اشاره به ایجاد کانال پرداختی بین ایران و اروپا، گفت: احتمالا این کانال در فرانسه تشکیل شود و در مرحله اول، برای اقلام غیرتحریمی و از اواسط سال سال ۲۰۱۹ برای اقلامی که شامل تحریم می‌شود هم مورد استفاده قرار بگیرد.
 ١٧:٤٣ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
همتی: بازار ارز راه‌اندازی می‌شود
تهران- ایرنا- «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی شامگاه یکشنبه اعلام کرد، برای ساماندهی معاملات ارزی و پاسخگویی به نیازهای مردم با مشارکت بانک ها، صرافی های مجاز ‌و نظارت و بازیگردانی بانک مرکزی، در آینده نزدیک «بازار ارز» راه اندازی می شود.
 ١١:٣٥ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
دستورالعمل نحوه‌ بازگشت ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد
تهران- ایرنا- بانک مرکزی در بخشنامه ای چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه‌ اقتصادی کشور را ابلاغ کرد که براساس آن، همه صادرکنندگان کالا و خدمات مکلف به ارائه تعهد بابت برگشت ارز حاصل از صادرات هستند.
 ١١:٣٣ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل نقل سازمان راهداری خبر داد
رشد ترانزیت ادامه دارد/ رجایی فعال ترین مرز ایران
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل نقل سازمان راهداری از تداوم رشد ترانزیت در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
 ١١:٣٠ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
اصلاح نظام بانکی استارت خورد؛ مسیری پر پیچ و خم پیش‌ رو
اصلاح نظام بانکی در برنامه تمام سطوح اقتصادی ایران قرار گرفته و این بار عزم دولت برای تحقق این امر بیش از گذشته جزم شده و وزیر اقتصاد نیز آغاز مرحله اجرایی این اصلاح را اعلام کرده است؛ موضوعی که شاید این بار به دور از شعارها و موانعی که سر راه آن قرار دارد، به سرانجام خوشی برسد.
 ١١:٢٨ - 1397/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
روزنامه انگلیسی گاردین
جنگ اقتصادی ترامپ علیه ایران محکوم به شکست است
روزنامه انگلیسی گاردین طی گزارشی نوشت: با ادامه تقاضا برای نفت ایران و عدم حمایت بین المللی از تحریم های آمریکا، رویکرد سرسختانه آمریکا علیه این کشور آینده ای ندارد.
 ١٧:٥٩ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
کشورهای آسیایی ۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه آمریکا را فروختند
ارزش اوراق قرضه آمریکا که توسط کشورهای آسیایی خریداری شده برای چهارمین ماه پیاپی کاهش یافت و به ۱.۱۵ تریلیون دلار در ماه سپتامبر رسید.
 ١٧:٥٦ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترس صنعت خودرو آمریکا از تبعات جنگ تجاری آمریکا با چین
صنعت اتومبیل سازی آمریکا می ترسد سیاست تعرفه ای دولت آمریکا که بر خودروهای چینی و آلومینیوم و استیل وارداتی وضع شده، تاثیری منفی بر بازار اتومبیل آمریکا بگذارد.
 ١٧:٥٤ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
اتحادیه اروپا از ترس چین قوانین سرمایه‌گذاری خارجی را سخت‌تر می‌کند
اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تهدید امنیت ملی توسط سرمایه‌گذاریهای خارجی در حال تهیه قانونی در این زمینه است که برای تصویب طرح های سرمایه گذاری خارجی در این اتحادیه شرط و شروطی می گذارد.
 ١٧:٠٦ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
موشکافی چالش‌های بازار سرمایه و بررسی ابهامات سهام‌داران
جذب نقدینگی به بازار سرمایه، حدِ اعتباری گارگزاری‌ها، معاملاتِ مشکوک برخی از سهامداران حقوقی، سودآوری شرکت‌های بورسی ناشی از افزایش نرخ ارز و بسیاری از موارد دیگر، این روزها از جمله دغدغه سهامداران و موضوعات روز بازارهای مالی ایران است. ایسنا در گفت‌وگویی تفصیلی با رئیس سازمان بورس به این موضوعات پرداخته است.
 ١٧:٠٥ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>