معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > جشن نوروز ٩٦ در توكيو برپا شد


  چاپ        ارسال به دوست

جشن نوروز ٩٦ در توكيو برپا شد

جشن نوروز ٩٦ در توكيو برپا شد
همزمان با آغاز سال ١٣٩٦ خورشيدي، مراسم جشن آغاز سال نو، سه شنبه شب اول فروردين ماه، با حضور ايرانيان در اقامتگاه سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو برپا شد. در اين مراسم اقشار مختلف هموطنان مقيم ژاپن اعم از تجار، دانشجويان، اساتيد، ديپلماتها و كاركنان نهادهاي ايراني به همراه خانواده شان نوروز باستاني را در كنار يك سفره هفت سین زيبا جشن گرفتند. 
دكتر رضا نظرآهاري، سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو، در اين مراسم با اشاره به اهميت و جايگاه نوروز در تاريخ و فرهنگ ايران، اظهار داشت: در فرهنگ ايراني نوروز فقط انتقال از يك فصل به فصل ديگر نيست، بلكه بهانه اي براي ايجاد تحول و تغيير در درون انسان در جهت كامل شدن و كمال روح و روان است و از اين جهت است كه نوروز باستاني ايران، مورد تاييد و توجه اولياي دين هم قرار گرفته است. 
سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو، اغاز سال  جديد را فرصت مناسبي براي ارزيابي سال گذاشته دانست و در همين راستا، به اهم تحولات روابط كشورمان و ژاپن پرداخت كه از جمله انها سفر دكتر ظريف، وزير امور خارجه به همراه يك هيات صدنفره اقتصادي به ژاپن در آذرماه سال ٩٥ بود كه دستاوردهاي خوبي داشت. 
دكتر نظرآهاري به در پيش بودن انتخابات رياست جمهوري در ارديبهشت ماه سال ٩٦ هم اشاره كرد و گفت: سفارت جمهوري اسلامي تلاش دارد براي ايرانيان مقيم ژاپن يك فرصت مناسب جهت مشاركت پرشور در اين انتخابات فراهم كند. حاضران در مراسم از ساير برنامه هاي اين جشن مانند اجراي آواز سنتي ايراني و عكس كنار هفت سين بزرگ سفارت هم استقبال خوبي كردند. در پايان مراسم، از مهمانان با شيريني و غذاي ايراني پذيرايي شدند.


١١:٠٩ - 1396/01/03    /    شماره : ٤٤٦١٠٥    /    تعداد نمایش : ٦٢٣خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر