مشخصات روادید تجاری

فرم میز خدمت

عنوان خدمت
روادید تجاری
شناسه خدمت
10011007100
نام سامانه و آدرس
http:\\evisa.mfa.ir
نوع خدمت
خدمت دستگاههای دولتی به مردم
شرح خدمت
صدور روادید برای اتباع خارجی در محل نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و فرودگاه‌های بین‌المللی داخل کشور.
مدارک لازم برای انجام خدمت
1-- ارائه اصل گذرنامه عادی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
2- ثبت درخواست در سامانه روادید الکترونیک (http:\\evisa.mfa.ir) و در دست داشتن تائیدیه روادید از سامانه مذکور.
قوانین و مقررات بالا دستی
مقررات گذرنامه و روادید و کمیسیون مربوطه
متوسط مدت زمان ارائه خدمت
یک تا سه روز کاری
هزینه ارائه خدمت به خدمت گیرندگان
بر اساس بخشنامه و عمل متقابل بین دولت‌های ج.ا.ایران و سایر کشورها
تلفن
61153045
ایمیل
ملاحظه در سامانه
سوالات متداول
1-درخواست روادید تجاری بایستی از طریق شرکت (که قبلا ًدر سامانه روادید الکترونیک، ثبت رسمی شده است) بارگذاری شود.
2-صدور روادید در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به صورت کاملا ًالکترونیکی انجام می‌پذیرد. بدین ترتیب که درخواست متقاضی پس از ثبت در سامانه مذکور، بررسی و طی مراحلی تائید می‌شود.
3- فرد با در دست داشتن اصل گذرنامه به محل اخذ روادید مراجعه کرده و نمایندگی با بررسی صحت مندرجات روادید و مقایسه آن با گذرنامه فرد، روادید الکترونیک صادر می‌نماید.
4- در بدو ورود به کشور پلیس مهاجرت مستقر در مبادی ورودی پس از بررسی روادید فرد و اطمینان از صحت مندرجات آن، برگه روادید الکترونیک را ممهور به مهر ورود کرده و در هنگام خروج مهر خروج را درج خواهد نمود.
5- استثناً اتباع نه کشور همانند سابق ، صدور روادید به صورت الصاق برچسب در گذرنامه متقاضی صورت گرفته و گذرنامه‌ ایشان در مبادی ورودی به مهر ورود و خروج ممهورخواهد شد، اسامی نه کشور مذکور به شرح زیر است:
کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، افغانستان، پاکستان، سومالی، بنگلادش، کلمبیا و اردن.
مراحل گردش کار
- شرکت درخواست کننده روادید تجاری (که قبلاً شرکت را در سامانه روادید الکترونیک ثبت رسمی شده است)، درخواست متقاضی را در سامانه بارگذاری کرده و وزارت امور خارجه پس از بررسی های لازم پاسخ را اعلام می نماید.
- ثبت‌نام در سامانه روادید الکترونیک به آدرس http://evisa.mfa.ir - اسکن و بارگذاری عکس (3x4، جدید، پشت ضمیمه سفید، بدون کلاه عینک) .
اسکن و بارگذاری تصویر گذرنامه (تصویر صفحه مشخصات گذرنامه می‌بایست شفاف و خوانا بوده و گذرنامه حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
- درج مشخصات اطلاعات شخصی، اطلاعات گذرنامه، اطلاعات روادید، اطلاعات تماس و سایر اطلاعات) درج صحیح اطلاعات بسیار مهم است به این دلیل که امکان ویرایش وجود ندارد، لذا متقاضی پس از تکمیل فرم مذکور می‌بایست با اطمینان از صحت مندرجات آن ثبت و ارسال نمایند.
- بعد از بررسی درخواست توسط کارشناسان مستقر در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دو صورت اقدام به صدور روادید می‌نمایند. بعضی از انواع روادید مستلزم استعلام از مرکز می باشد. از جمله روادید تجاری که در ردیف اول همین بخش توضیح داده شد.
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

برچسب‌ها: