مشخصات روادید برای ایرانیان ترک تابعیت کرده

فرم میز خدمت

عنوان خدمت
روادید برای ایرانیان ترک تابعیت کرده
شناسه خدمت
10011007104
نام سامانه و آدرس
http://evisa.mfa.ir
نوع خدمت
خدمات دستگاه های دولتی به مردم G2C
شرح خدمت
صدور روادید برای اتباع ایرانی که ترک تابعیت کرده اند در محل نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و فرودگاه‌های بین‌المللی داخل کشور
مدارک لازم برای انجام خدمت
1-- ارائه اصل گذرنامه که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. 2- ارائه مدرک ترک تابعیت 3- ثبت درخواست در سامانه روادید الکترونیک ( http://evisa.mfa.ir ) و در دست داشتن تائیدیه روادید از سامانه مذکور.
قوانین و مقررات بالا دستی
قوانین گذرنامه و روادید و کمیسیون مربوطه
متوسط مدت زمان ارائه خدمت
یک تا پنج روز کاری
هزینه ارائه خدمت به خدمت گیرندگان
بر اساس بخشنامه و عمل متقابل بین دولت‌های ج.ا.ایران و سایر کشورها
تلفن
61153045
ایمیل
قسمت ملاحظه درسامانه
سوالات متداول
صدور روادید در نمایندگی‌های ج.ا.ایران خارج از کشور و فرودگاه‌های بین‌المللی داخل کشور به صورت کاملا الکترونیک انجام می‌پذیرد. بدین ترتیب که درخواست متقاضی پس از ثبت در سامانه مذکور، بررسی و طی مراحلی تائید می‌شود. فرد با در دست داشتن اصل گذرنامه و مدرک ترک تابعیت به محل اخذ روادید مراجعه کرده و نمایندگی با بررسی صحت مندرجات روادید و مقایسه آن با گذرنامه فرد، روادید الکترونیک صادر می‌نماید. در بدو ورود به کشور پلیس مهاجرت مستقر در مبادی ورودی پس از بررسی روادید فرد و اطمینان از صحت مندرجات آن، برگه روادید الکترونیک را ممهور به مهر ورود کرده و در هنگام خروج مهر خروج را درج خواهد نمود. -استثناً اگر فرد ایرانی که تابعیت نه کشور به شرح ذیل را داشته باشد، همانند سابق صدور روادید به صورت الصاق برچسب در گذرنامه متقاضی صورت گرفته و گذرنامه‌ ایشان در مبادی ورودی به مهر ورود و خروج ممهورخواهد شد، اسامی نه کشور مذکور به شرح زیر است: کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، افغانستان، پاکستان، سومالی، بنگلادش، کلمبیا و اردن.
مراحل گردش کار
1--ثبت‌نام در سامانه روادید الکترونیک به آدرس http://evisa.mfa.ir -اسکن و بارگذاری عکس (3x4، جدید، پشت ضمیمه سفید، بدون کلاه عینک)3-اسکن و بارگذاری تصویر گذرنامه (تصویر صفحه مشخصات گذرنامه می‌بایست شفاف و خوانا بوده و گذرنامه حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)4-درج مشخصات اطلاعات شخصی، اطلاعات گذرنامه، اطلاعات روادید، اطلاعات تماس و سایر اطلاعات) درج صحیح اطلاعات بسیار مهم است به این دلیل که امکان ویرایش وجود ندارد، لذا متقاضی پس از تکمیل فرم مذکور می‌بایست با اطمینان از صحت مندرجات آن ثبت و ارسال نمایند5-بعد از بررسی درخواست توسط کارشناسان مستقر در نمایندگی‌های ج.ا.ا در خارج از کشور و یا فرودگاه‌های بین‌المللی داخل کشور به دو صورت اقدام به صدور روادید می‌نمایند. بعضی از انواع روادید مستلزم استعلام از مرکز می‌باشد.
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

برچسب‌ها: