امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۰/۱۹- ۱۷:۲۷ - مشاهده: ۱۰۰۵

رهبر معظم انقلاب اسلامی :در مقابل توپ و تشر و یاوه گویی های امریكا و اروپا پس نزنید و بایستید

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در دیدار هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت پرهیز از سهل‌انگاری و سهل‌اندیشی درباره ریشه دشمنی امریكا و استكبار با ایران اسلامی، «ماهیت و حقیقت انقلاب و شجاعت و وفاداری ملت و نظام به اهداف و مبانی انقلاب» را علت اصلی این خصومت عمیق و مستمر خواندند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در دیدار هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت پرهیز از سهل‌انگاری و سهل‌اندیشی درباره ریشه دشمنی امریكا و استكبار با ایران اسلامی، «ماهیت و حقیقت انقلاب و شجاعت و وفاداری ملت و نظام به اهداف و مبانی انقلاب» را علت اصلی این خصومت عمیق و مستمر خواندند و با بیان وظایف مهم «مسئولان و مردم» در این مقطع تأكید كردند: رسیدگی به مشكلات معیشتی مردم به‌ویژه قشرهای ضعیف مهمترین وظیفه امروز دولتمردان است و ملت و مسئولان باید با هوشیاری، تحریم های امریكا را همانند دوران دفاع مقدس به شكستی بی سابقه برای شیطان بزرگ تبدیل كنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تجلیل از قیام سرنوشت‌ساز مردم قم در ۱۹ دی سال ۵۶ به‌عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی، قم را «شهر، مركز و مادر انقلاب» خواندند و افزودند: البته انگیزه‌هایی برای تغییر فضای انقلابیِ قم و كمرنگ كردن روحیه انقلابی و دینی در آن وجود دارد و نباید از مكر دشمن و عوامل آن غفلت كرد.
ایشان با تأكید بر هوشیاری در مقابل این انگیزه‌ها، تأكید كردند: قم سرچشم اصلی و پشتوانه معنوی انقلابی است كه دنیا را متحول كرد، بنابراین بزرگان و جوانان قم نباید اجازه دهند دست‌های خائن، قم را از مركزیت انقلاب، خارج و این حركت تحولی را در آن كمرنگ كنند.
رهبر انقلاب اسلامی سپس به بیان چند درس مهم و ماندگار از قیام ۱۹ دی پرداختند و خاطرنشان كردند: رئیس‌جمهور وقت آمریكا در ۱۰ دی ۵۶ به تهران آمد و با تمجید اغراق‌آمیز و دروغین از محمدرضا پهلوی، ایران را «جزیره ثبات» یعنی مایه آرامش خیال آمریكا از ایرانِ وابسته و مسئولان نوكرمآب آن، خواند.
ایشان قیام مردم قم علیه رژیم ظالم، وابسته و فاسد پهلوی در فاصله ای كمتر از ده روز از این سخنان را نشانه ضعف عمیق دستگاه محاسباتی آمریكا و غرب دانستند و گفتند: كمتر از ده روز پس از سفر رئیس‌جمهور آمریكا و تعبیر او از ایران به جزیره ثبات، قیام عظیم مردم قم شكل گرفت و به دنبال آن، قیام مردم تبریز و طوفان انقلاب اسلامی و نابودی رژیم سرسپرده طاغوت محقق شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، استمرار ضعف دستگاه محاسباتی آمریكا تا امروز را یك واقعیت برشمردند و افزودند: با وجود آنكه عده‌ای غربزده و آمریكازده، پُزِ قدرت محاسباتی و آینده‌نگری آمریكایی‌ها را می‌دهند اما آمریكا همچنان دچار ضعف محاسباتی است.
ایشان با اشاره به سخنان سال گذشته‌ی یك دولتمرد آمریكایی در جمع اوباشِ تروریست و وعده او به آنها كه جشن سال ۲۰۱۹ میلادی را در تهران خواهیم گرفت، خاطرنشان كردند: توانایی محاسباتی دشمنان ایران در همین حد است، همان‌طور كه آن زمان صدام امیدوار بود یك هفته‌ای به تهران برسد و منافقین مزدور نیز خیال می‌كردند در حمله مرصاد سه روزه از كرمانشاه به تهران خواهند رسید.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: برخی دولتمردان آمریكایی این‌طور وانمود می‌كنند كه دیوانه‌اند، البته بنده این را قبول ندارم اما آنها حقیقتاً «احمق‌های درجه یك» هستند.
ایشان قیام مردم قم را نشانه صف‌بندی دو دستگاه محاسباتی یعنی صف‌بندیِ «لیبرال‌دموكراسیِ دروغین و پای در گِل غربی» در مقابل «نظام توحیدی و اسلامی» برشمردند و گفتند: پس از انقلاب نیز آنها با تحریم جمهوری اسلامی تصور می‌كردند كار نظام در كمتر از شش ماه تمام خواهد شد در حالی‌كه انقلاب اكنون به چهل سالگی رسیده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: در مقابل این محاسبات غلط استكبار، دستگاه محاسباتیِ دقیق نظام اسلامی وجود دارد كه امام بزرگوار ما فرمود «صدای شكسته‌شدن استخوان‌های ماركسیسم را می‌شنوم» و یكی دو سال بعد همه دنیا آن صدا را شنیدند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، دشمنیِ استكبار با پدیده تمدنیِ انقلاب اسلامی را دشمنیِ عمیق دانستند و خاطرنشان كردند: برخی از روی نفهمی یا مسائل دیگر، علت دشمنی مستكبران را سخنان امام یا فلان مسئول علیه آمریكا می‌دانند، در حالی‌كه زورگویان جهانی با یك قدرت جوان، رو به رشد، پر تلاش و پر انگیزه دشمن هستند كه این قدرت معنوی ۴۰ سال است در مقابل چشم آنها روز به روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و تَرَك‌ها و شكاف‌های استكبار را عمیق‌تر كرده است.
رهبر انقلاب اسلامی، ایران را قلّه موقعیت راهبردی در منطقه خواندند و افزودند: علت عصبانیت امریكایی‌ها در اول انقلاب این بود كه لقمه چرب و نرم ایران را به عنوان مهمترین كشور منطقه و سرزمینی سرشار از ثروت‌های مادی و منابع طبیعی از دست دادند.
ایشان با اشاره به اعتراف چند روز پیش یك مؤسسه غربی افزودند: خود آنها می‌گویند ایران با توجه به ظرفیت‌های فوق العاده‌اش پنجمین كشور ثروتمند جهان است، بنابراین طبیعی است كه به‌خاطر از دست دادن چنین ثروتی، عمیقاً عصبانی باشند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: این عصبانیت همچنان ادامه دارد اما مسئله اصلی و ریشه تقابل امریكا و ملت ایران، تقابل تاریخی و ذاتی حق و باطل است، چرا كه استكبار و استعمار از خون ملت‌ها تغذیه می‌كنند و انقلاب اسلامی در مقابل این ظلم آشكار ایستاده و برای بیدار كردن ملت‌ها نیز تلاش كرده است.
رهبر انقلاب اسلامی، شنیده شدن فریاد «مرگ بر امریكا» در كشورهای متعدد را بی سابقه و نشانه ای از موفقیت ایران برشمردند و خاطرنشان كردند: استكبار تلاش می‌كند ملت‌ها را با «ایران هراسی»، «اسلام هراسی» یا «شیعه هراسی» گمراه كند، اما ملت‌ها ذاتاً با ایران اسلامی دشمنی ندارند و هر جا حقیقت روشن بشود، از آن حمایت می كنند.
ایشان بروز برخی حوادث و رویدادها در اروپا و امریكا را نشانه آشكار شدن پیامدهای خطرناك حفره‌های معنوی در تمدن غرب خواندند و افزودند: در طرف مقابل، مردمسالاری دینی و حركت به سمت تمدن اسلامی‌با استفاده از امكانات و ابزارهای روز دنیا ادامه دارد و این واقعیت برای مستكبران رعب‌آور است.
رهبر انقلاب اسلامی‌با تأكید بر پرهیز از سهل انگاری و سهل اندیشی در زمینه علت واقعی و اصلی دشمنی ظالمان جهانی با ایران افزودند: علت اصلی این دشمنی، «ماهیت و حقیقت حركت عظیم انقلاب اسلامی، شجاعت، فداكاری و وفاداری ملت و پایبندی مستمر و كامل نظام به مبانی انقلاب اسلامی» است كه اگر به توفیق الهی، این حركت به نتایج مورد نظر خود دست یابد، بساط استكبار و استعمار غرب را برمی چیند.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیات قرآن مجید افزودند: فرعون می دانست موسی حق است اما دشمنی می كرد و خدا به حضرت موسی گفت «نترسید، حركت كنید من با شما هستم» كه این خطاب امروز عیناً به ملت ایران است كه در مقابل دشمنیِ آگاهانه فراعنه عالم، ایستاده است.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین نتیجه صف آرایی استكبار و ملت ایران خاطرنشان كردند: هر جبهه ای كه در راه خدا حركت كند، وعده قطعی و بدون تردید پروردگار درباره نصرت و پیروزی او محقق خواهد شد، همچنانكه در طول ۴۰ سال هر جا درست حركت كردیم، پیروز شدیم و هر جا كوتاهی داشتیم، پیروزی حاصل نشد.
حضرت آیت الله خامنه ای رسیدن به چهل سالگی را در روند شكل‌گیری تمدنها، آغاز بلوغ و شكوفایی خواندند و افزودند: در این مسیر تمدنی، چهل سالگی نه دوران پیری بلكه دوران عمق یافتن حركت‌ها است و به فضل الهی و به بركت «ایمان دینی، عزم راسخ، حضور و آمادگی و كار و تلاش ملت به‌ویژه انبوه جوانان خوش‌فكر، مبتكر و امیدوار به آینده»، حركت تاریخی ملت ایران به نتایج درخشان خود خواهد رسید.
ایشان پیروزی انقلاب و تشكیل جمهوری اسلامی را مقدماتی برای شكل گیری «تمدن اسلامی متناسب با دوران فعلی» دانستند و خاطرنشان كردند: اگر خدا اراده نكرده بود، این مقدمات فراهم نمی‌شد.
رهبر انقلاب اسلامی سخنانشان در جمع هزاران نفر از مردم قم را با بیان نكاتی مهم خطاب به مسئولان و مردم ادامه دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای در مهمترین توصیه خود به مسئولان به‌خصوص دولتمردان تأكید كردند: اولویت كاری خود را حل مشكلات معیشتی مردم به‌ویژه قشرهای ضعیف قرار دهید، چرا كه این مسئله اهمیت ویژه ای دارد.
رهبر انقلاب با اشاره به تمركز دشمن بر مسائل معیشتی مردم گفتند: منابع كشور كم است اما چرا با وجود تذكرات مكرر، جریانها و افرادی، ظالمانه این منابع را می‌بلعند و با دلال بازی و انحصارطلبی در تجارت، مانع پیشرفت كشور می‌شوند و در تقویت تولید داخلی كارشكنی می‌كنند.
رهبر انقلاب بار دیگر مهمترین كار امروز مسئولان را رسیدگی به مشكلات معیشتی خواندند و افزودند: البته این كار فقط با پول پخش كردن حاصل نمی‌شود، باید مراقب جریانها و دست‌های خطرناك و مضر بود، همچنانكه این مسائل را بارها با جزئیات در جلسات كاری به مسئولان تذكر داده ایم.
ایشان، كار و تلاش و خدمت به انقلاب ایران عزیز و ملت بزرگ را نعمتی الهی خواندند و به مسئولان و دولتمردان تأكید كردند: قدر نعمت مسئولیت در نظام اسلامی را بدانید و به لوازم قدرشناسی از آن یعنی «مراقبت در حرف و رفتار، پرهیز از گرایش به اشرافی‌گری و اسراف و رفتارهای طاغوتی» پایبند باشید و تلاش كنید مسیر حركت شما همواره به سمت الگوی رفتاری و مدیریتی امیرمؤمنان باشد.
«شجاعت» و «عقلانیت» دو نكته مهم و تذكر دیگر رهبر انقلاب خطاب به مسئولان بود.
ایشان افزودند: در مقابل توپ و تشر و یاوه گویی‌های امریكا و اروپا پس نزنید و بایستید و بدانید كه اینها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای حرف های بی ربط برخی غربی‌ها را به حرفهای دلقك ها تشبیه كردند و افزودند: آنها به ایران توصیه می كنند حقوق بشر را از سعودی‌ها یاد بگیرد؛ آیا این، حرف یك دلقك نیست؟
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: رفتار صحیح و عقلانی وظیفه مسئولان است، چرا كه با احساساتِ صرف، نمی‌شود كشور را اداره كرد البته احساسات به عنوان پشتوانه عملی شدن تصمیمات عقلانی لازم است.
«شناخت، قدردانی و استفاده از ظرفیتهای درونی به‌ویژه جوانان» دیگر توصیه مؤكد رهبر انقلاب اسلامی‌به مسئولان و دولتمردان بود.
ایشان افزودند: جوانان می توانند گره‌های دستگاهها را باز كنند، بنابراین به آنها مراجعه كنید و قدرشان را بدانید چرا كه حتی بلندپروازی‌های آنها خوب است و كشور را به جلو می‌برد.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش پایانی سخنانشان، مردم را نیز به كمك به مسئولان توصیه كردند و افزودند: بخش مهم تقویت تولید داخلی در زمینه‌های كیفی و توزیعی، به تولید كننده و فروشنده و مغازه دار و مردم مربوط می‌شود.
ایشان گفتند: امسال سال تقویت تولید كالاهای ایرانی بوده است، اما الان در آخر سال باید ببینیم چقدر در این زمینه پیش رفته ایم و چه كارهایی كرده ایم.
حضرت آیت الله خامنه ای حضور در صحنه‌های انقلاب را بهترین كمك مردم به كشور دانستند و افزودند: دشمن در تلاش است با شایعه سازی و تهمت پراكنی مردم را مضطرب كند و به جان یكدیگر بیندازد كه البته نمی تواند، اما مردم باید با این شگردهای دشمن مقابله كنند.
ایشان خاطرنشان كردند: انقلاب و نظام با خواست و حمایت مردم شكل گرفته و استمرار یافته اما مستكبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همین نظام فرا می خوانند كه لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و علیه آن حركت كنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهنی به دشمنان تبدیل كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای تحریم ها را باعث فشار و بروز مشكلاتی برای كشور دانستند و افزودند: امریكایی‌ها با خوشحالی می‌گویند تحریم كنونی ملت ایران در تاریخ سابقه ندارد اما ملت ایران ان‌شاءالله در این زمینه شكستی به آنها می دهد كه در تاریخ بی سابقه باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تحریم كامل ملت ایران در دوران دفاع مقدس افزودند: دشمنان حتی به ما سیم خاردار نمی دادند اما ملت و مسئولان، آن تحریم ها را به زمینه ای برای تكیه بر درون و شكوفایی استعدادها تبدیل كردند، به‌گونه ای كه همان مسیر، امروز ایران را به قدرت بی نظیر منطقه تبدیل كرده است.
رهبر انقلاب تأكید كردند: باید با درس گیری از این تجربه درخشان و تكیه بر جوانان، تحریم كنونی را به وسیله ای برای كار و تلاش و شكوفایی تبدیل كنیم و با بی نیازی از دیگران به جایی برسیم كه آنها نیازمند ایران عزیز باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: به فضل الهی و در پرتو مقاومت و هوشیاری مردم و مسئولان و كار و تلاش بی‌وقفه، از تحریم ها و مشكلات عبور خواهیم كرد و همچنانكه در جنگ تحمیلی صدام را به خاك سیاه نشاندیم و به درك اسفل رفت، جمهوری اسلامی هر روز موفق تر و زنده تر خواهد بود و دشمنان ملت در امریكا و غرب به سرنوشت صدام دچار خواهند شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما