امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۱/۱۹- ۱۴:۲۱ - مشاهده: ۹۹۶
تعداد بازدید:996 جمعه 19 بهمن 1397 - 14:21
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی و پدافند هوایی

راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن‌شكن و پر شكوه‌تر از سالهای قبل خواهد شد/مرگ بر آمریكا یعنی مرگ بر ترامپ، بولتون و پمپئو؛ ما كاری با ملت آمریكا نداریم

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در دیدار فرماندهان و جمعی از كاركنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت شگفتی‌ساز همافران با امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ را تجسم شجاعت، امید به پروردگار، نهراسیدن از دشمن و عمل به وظیفه برشمردند و تأكید كردند: ۲۲ بهمن امسال به یاری پروردگار و در پرتو همین عوامل تاریخ‌ساز به معنای واقعی كلمه دشمن‌شكن خواهد شد و با هوشیاری ملت و حضور همه سلایق و دیدگاهها، پرشكوه تر از سالهای قبل خواهد بود.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در دیدار فرماندهان و جمعی از كاركنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت شگفتی‌ساز همافران با امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ را تجسم شجاعت، امید به پروردگار، نهراسیدن از دشمن و عمل به وظیفه برشمردند و تأكید كردند: ۲۲ بهمن امسال به یاری پروردگار و در پرتو همین عوامل تاریخ‌ساز به معنای واقعی كلمه دشمن‌شكن خواهد شد و با هوشیاری ملت و حضور همه سلایق و دیدگاهها، پرشكوه تر از سالهای قبل خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای، راهپیمایی ۲۲ بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در كشورهایی كه انقلاب كرده اند به رژه نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، ۴۰ سال است مردم در سراسر كشور به خیابانها می آیند و بر ادامه راه انقلاب تأكید می كنند كه این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.
ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را «دشمن‌شكن و مرعوب كننده آن»، «نشان‌دهنده حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان كردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می آید، همه اختلاف ها رنگ می‌بازد و همه در كنار هم به میدان می آیند.

 

رهبر انقلاب اسلامی رژیم امریكا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازی و جنگ آفرینی» خواندند و افزودند: مسئولان رژیم امریكا ضمن اهانت به ملت ایران می‌گویند چرا «مرگ بر امریكا» می‌گویید، برای روشن شدن ذهن مقامات امریكایی تأكید می كنیم كه ما كاری به ملت آمریكا نداریم و مرگ بر امریكا یعنی مرگ بر حاكمان امریكا كه در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.
ایشان افزودند: تا وقتی رژیم امریكا بر مبنای شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حركت می كند، شعار مرگ بر امریكا از دهان ملت مقتدر ایران نخواهد افتاد.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان درباره پیشنهادهای اروپایی‌ها افزودند: به مسئولان توصیه می كنم به اینها هم اعتماد نكنند البته نمی‌گوییم با آنها مراوده نداشته باشیم بلكه با چشم بدبینی به اروپایی‌ها نگاه كنید.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: درباره امریكا هم از چند سال قبل و در مذاكرات هسته ای، هم در جلسات خصوصی و هم در جلسات عمومی مكرر به مسئولان می‌گفتم به امریكایی‌ها اعتمادی ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضای آنها اعتماد نكنید. اكنون نتیجه این شده است مسئولانی كه آن روزها مذاكره می كردند، خودشان می‌گویند امریكا غیرقابل اعتماد است. باید از اول این را تشخیص می دادند و بر این مبنا حركت می كردند.
ایشان افزودند: همین اروپایی‌ها كه با وقاحت از ایران مطالبه حقوق بشری می كنند در پاریس نیروهای مسلح را به جان مردم می اندازند و مردمشان را كور می كنند اما در عین حال متكبرانه از ایران طلبكاری می كنند در حالی كه باید به آنها گفت شما اصلاً حقوق بشر را می‌شناسید؟
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: در جایگاه یك كشور مقتدر و توانا با همه دنیا به جز چند استثنا ارتباط داریم و خواهیم داشت اما باید بدانیم با چه كسانی داریم حرف می زنیم و اقدامات فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و دیگران را در مقاطع مختلف از یاد نبریم.

 

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان همراه شدن ارتش با ملت در جریان انقلاب اسلامی را یك نعمت بزرگ و نقش نیروی هوایی را در این موضوع بسیار برجسته دانستند و گفتند: نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی و مراحل مختلف بعد از آن، نقش آفرین بود كه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و بیعت جمعی از نیروی هوایی ارتش با امام راحل (ره)، اولین نقش آفرینی و همانند خودِ انقلاب، شگفتی ساز و «رزق لا یُحتَسب» بود.
ایشان افزودند: ۱۹ بهمن ۵۷، جلوه تسلط بر نفس، احساس وظیفه و احساس قدرت بود چرا كه در آن رویداد جوانان از طاغوت نترسیدند و با غلبه بر ترس خود و امیدواری به خداوند، با شجاعت به دیدار امام آمدند كه امروز هم به همین ویژگی‌ها نیاز داریم.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: نقش نیروی هوایی در قضایای شب ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷، افشای كودتا در پایگاه شهید نوژه همدان بوسیله یك افسر جوان نیروی هوایی، تشكیل جهاد خودكفایی بوسیله نیروی هوایی، اولین واكنش كوبنده در روزهای آغاز جنگ تحمیلی بوسیله جنگنده‌های نیروی هوایی و بمباران بسیاری از پایگاههای عراق و نقش آفرینی در طول دوران دفاع مقدس، آغاز ساخت هواپیمای جنگی و پشتیبانی از مدافعان حرم از جمله اقدامات برجسته نیروی هوایی و جزو تاریخ و هویت این نیرو است.
رهبر انقلاب اسلامی‌بر لزوم حفظ و تقویت این هویت و انسان‌سازی و تربیت جوانانی همچون شهیدان بابایی و ستاری و دیگر شهدا تأكید و خاطرنشان كردند: تنها نیرویی كه توانست چنین شخصیت های برجسته ای را تربیت كند و استعداد درونی آنها را به فعلیت برساند، انقلاب اسلامی و حركت عظیم ملت ایران است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به پایبندی ملت به «استقلال، عزت و سرافرازی حاصل از انقلاب اسلامی» افزودند: بنده از گرفتاری‌ها، گرانی‌ها و دیگر مشكلات مطلع هستم اما به كشور نگاه خوشبینانه دارم چرا كه مشاهده می كنم ملت همچون یك قهرمان و یك شخصیت قوی در مقابل جبهه دشمن ایستاده است و می‌داند چه مسیر و اهدافی را باید دنبال كند.
ایشان تأكید كردند: مردم گله مندی، ناراحتی و توقعاتی دارند اما هیچ مسئله ای هرگز موجب نشده و نمی‌شود كه ملت از پشتیبانی همه جانبه از آرمانها و اهداف امام و انقلاب و نظام رویگردان شود.
رهبر انقلاب اسلامی ملت ایران را به كوهنوردی تشبیه كردند كه در ۴۰ سال اخیر بخش مهمی از راه و گردنه‌های پرپیچ و خم و خطرناك را رد كرده اما برای دستیابی به اهداف و بی اثر كردن تهدیدها و توطئه‌ها، باید بقیه راه را نیز طی كند و به قله برسد.
رهبر انقلاب اسلامی همه مسئولان و آحاد مردم را به همت و كار و تلاش بی‌وقفه فراخواندند و افزودند: هركس در هر جا كه هست به وظایف خود عمل كند تا همه خانه‌های جدول عمومیِ وظایف ملت و مسئولان پر شود و شتاب حركت ایران عزیز به سمت اهداف بیشتر شود.
ایشان دلهره افكندن و ناامید كردن را كار اصلی دشمن و عناصر نفوذی برشمردند و با استناد به آیات متعدد قرآنی و رویدادهای درس آموز صدر اسلام افزودند: منطق اسلام این است كه از دشمن نهراسید بلكه از انحراف از صراط مستقیم بترسید و اگر درست عمل كنید به یاری پروردگار حتماً پیروز خواهید شد.
حضرت آیت الله خامنه ای، انحراف از راه خدا و تسلیم در مقابل دشمنان را موجب ذلت و بی‌پناهی ملت خواندند و خاطرنشان كردند: در آن صورت سرنوشت ایرانِ ما همچون دوران رژیم پهلوی یا كشورهایی همچون عربستان می‌شود كه امریكا بر سرنوشت و منابع و منافعشان مسلط شده است.
ایشان همچنین در توصیه‌ای درباره راهپیمایی ۲۲ بهمن افزودند: ممكن است كسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راهپیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل كنند چرا كه این حركت پرشور ملی باید همچنان با عظمت و وحدت ادامه یابد.
رهبر انقلاب اسلامی، فردای كشور و جوانان و ملت را به مراتب بهتر از امروز خواندند و تأكید كردند: در سایه توكل، احساس مسئولیت و عمل مردم و مسئولان به وظایف خود، پروردگار با لطف و عنایت خویش، راه را برای ملت ایران باز خواهد كرد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما