امروز چهارشنبه  ۲۹ آبان ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۲/۰۶- ۲۰:۳۰ - مشاهده: ۵۲۰

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهوری سوریه: حمایت از سوریه را حمایت از مقاومت می‌دانیم و به آن افتخار می‌كنیم

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار آقای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، رمز پیروزی سوریه و به شكست كشاندن آمریكا و مزدوران منطقه‌ای آن را استقامت رئیس‌جمهور و مردم سوریه و پافشاری آنان بر مقاومت خواندند .


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار آقای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، رمز پیروزی سوریه و به شكست كشاندن آمریكا و مزدوران منطقه‌ای آن را استقامت رئیس‌جمهور و مردم سوریه و پافشاری آنان بر مقاومت خواندند و با تأكید بر لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌های آینده خاطرنشان كردند: جمهوری اسلامی ایران، كمك به دولت و ملت سوریه را كمك به حركت و جریان مقاومت می‌داند و از صمیم قلب به آن افتخار می‌كند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به ایستادگی صادقانه جمهوری اسلامی ایران در كنار ملت و دولت سوریه از همان ابتدای بحران، افزودند: سوریه با استقامت و همراهی مردم آن توانست در مقابل یك ائتلاف بزرگ از آمریكا، اروپا و متحدان آنها در منطقه ایستادگی كند و با پیروزی از این حادثه خارج شود.
رهبر انقلاب اسلامی، پیروزی جریان مقاومت در سوریه را موجب عصبانیت آمریكایی‌ها و تلاش آنان برای طراحی توطئه‌های جدید دانستند و با اشاره به نمونه‌ای در این زمینه گفتند: مسئله منطقه حائل كه آمریكایی‌ها در سوریه به دنبال ایجاد آن هستند، از جمله‌ی این توطئه‌های خطرناك است كه باید با قاطعیت آن را رد كرد و در مقابل آن ایستاد.
ایشان، برنامه آمریكایی‌ها برای حضور مؤثر در مرز عراق و سوریه را نمونه‌ای دیگر از طراحی‌های آنها برشمردند و تأكید كردند: ایران و سوریه عمق راهبردی یكدیگر هستند و هویت و قدرت جریان مقاومت وابسته به این ارتباط مستمر و راهبردی است، بر این اساس دشمنان نخواهند توانست نقشه‌های خود را عملیاتی كنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای به یك خطای محاسباتی دشمنان در قضیه سوریه نیز اشاره و خاطرنشان كردند: اشتباه دشمنان این بود كه سوریه را با برخی كشورهای عربی اشتباه گرفتند، در حالی‌كه در آن كشورها حركت مردم در جهت مقاومت و در واقع، قیام علیه آمریكا و دست‌نشاندگان آن بود.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین ارتباطات مذهبی و رفت‌وآمد علمای مذهبی ایران و سوریه را نیازمند تقویت و گسترش خواندند و با تأكید بر لزوم حفظ روحیه ایستادگی و افزایش قدرت دولت و ملت سوریه، خطاب به رئیس‌جمهور این كشور گفتند: جنابعالی با ایستادگی كه از خود نشان دادید به قهرمان جهان عرب تبدیل شدید و مقاومت در منطقه به‌وسیله شما قدرت و آبروی بیشتری یافت.
ایشان خاطرنشان كردند: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در كنار ملت سوریه خواهد بود، زیرا این كار را كمك به جریان و حركت مقاومت می‌داند و با اعتقادی از صمیم قلب، به حمایت از مقاومت افتخار می‌كند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین برای توفیق ملت سوریه و سلامتی آقای اسد و خانواده ایشان دعا كردند.
در این دیدار، آقای بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه با تجلیل از حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از كشورش، گفت: جنگ سوریه مشابه جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران بود. جمهوری اسلامی در این حادثه فداكارانه در كنار ما بود و لازم است موفقیت كنونی را به جنابعالی و همه ایرانیان تبریك بگویم و از آنان قدردانی كنم.
رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به برخی تحلیلها كه كار سوریه را تمام‌شده می‌دانستند، افزود: ایران و سوریه ملت‌هایی دارای هویت و عقیده هستند و دستاوردهای امروز اگرچه با زحمت و زیان به‌دست آمده، اما یقیناً نتیجه ایستادگی در كنار جریان مقاومت است.
آقای اسد با یادآوری خسارتهای سنگینی كه برخی كشورها به‌دنبال تسلیم شدن در مقابل آمریكا دیده‌اند، گفت: بسیاری از كشورها مقهور آمریكا بودند و تصور می‌كردند این آمریكا است كه سرنوشت و آینده جهان را تعیین می‌كند اما در اثر ایستادگی ملتهای مقاوم، این تصور غلط در حال فروپاشی است.
رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به نمونه‌هایی از تلاشهای تفرقه‌افكنانه آمریكا و متحدان منطقه‌ای آن در میان اقوام و مذاهب سوریه، افزود: این تلاشها نتیجه عكس داده است و امروز در سوریه، كُردها و عشایر روابط خوبی با دولت دارند و حتی برخی گروهها كه سابقه درگیری و اختلاف با دولت داشتند، امروز بر خلاف نظر آمریكا و عربستان سعودی با دولت همراه شده‌اند.
آقای اسد، تقویت ارتباطات مذهبی همچون ارتباطات علمای سوریه با علمای ایران را فرصتی مهم برای مقابله جریانهای تكفیری برشمرد و گفت: ایران و سوریه باید روابط اقتصادی خود را دائماً گسترش دهند چرا كه افزایش ارتباطات، عامل مهمی در خنثی كردن توطئه‌های دشمنان دو ملت خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما