امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۱/۰۱- ۰۱:۵۶ - مشاهده: ۱۳۳۰

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری كردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجری شمسی، با تبریك عید نوروز و میلاد مسعود امیرمؤمنان حضرت علی علیه‌السلام به هم‌میهنان عزیز و بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، و با آرزوی سالی توأم با شادی، سعادت، سلامت جسمی و توفیقات روزافزون مادی و معنوی برای ملت ایران، سال جدید را سال «رونق تولید» نامگذاری كردند.


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی‌به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجری شمسی، با تبریك عید نوروز و میلاد مسعود امیرمؤمنان حضرت علی علیه‌السلام به هم‌میهنان عزیز و بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، و با آرزوی سالی توأم با شادی، سعادت، سلامت جسمی و توفیقات روزافزون مادی و معنوی برای ملت ایران، سال جدید را سال «رونق تولید» نامگذاری كردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ارزیابی سال ۹۷، آن را سالی پُر ماجرا خواندند و خاطرنشان كردند: دشمنان در این سال نقشه‌های زیادی برای ایران كشیده بودند، اما ملت ایران به معنی واقعی خوش درخشید و با صلابت و بصیرت و با همت جوانان، آن نقشه‌ها را خنثی كرد.
رهبر انقلاب اسلامی واكنش مردم به تحریمهای شدید آمریكا و اروپا را در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی واكنشی محكم و مقتدرانه برشمردند و افزودند: در عرصه سیاسی مظهر این واكنش راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن و موضع‌گیری‌ها مردم در طول سال بود و در عرصه تقابل اقتصادی نیز با «افزایش ابتكارات علمی و فنی»، «افزایش چشمگیر شركتهای دانش بنیان»، «افزایش تولیدات زیربنایی و اساسیِ داخلی مانند افتتاح فازهای متعدد گاز جنوب كشور و افتتاح پالایشگاه بزرگ بندرعباس»، ملت ایران توانست در مقابل دشمنی و خباثت دشمنان، قدرت و هیبت و عظمت خود را نشان دهد و آبروی ملت و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی افزایش پیدا كرد.
ایشان در ادامه مشكل اساسی كشور را همچنان مشكل اقتصادی دانستند و با اشاره به افزایش مشكلات معیشتی مردم در ماههای اخیر، گفتند: بخشی از این مشكلات مربوط به مدیریتهای نارسا در زمینه مسائل اقتصادی است كه حتماً باید جبران شود، البته برنامه‌ها و تدابیری اندیشیده شده است كه این تدابیر باید در طول سال جدید به ثمر بنشیند و مردم آثار آن را احساس كنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید مجدد بر اینكه اولویت و مسئله فوری و جدی كشور، مسئله اقتصاد است، از «كاهش ارزش پول ملی» «قدرت خرید مردم» و «كم‌كاری و یا تعطیل بعضی كارخانجات» به‌عنوان مشكلات مهم اقتصاد كشور یاد و تأكید كردند: بر اساس مطالعه و همچنین نظرات كارشناسان، كلید حل همه این مشكلات «توسعه تولید ملی» است.
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به استقبال مردم از شعار سال ۹۷ یعنی «حمایت از كالای ایرانی» و آثار مثبت آن، افزودند: امسال، مسئله محوری و اصلی، مسئله «تولید» است، زیرا اگر تولید جریان یابد، هم مشكلات معیشتی و اشتغال حل می‌شود، هم موجب استغنای كشور از بیگانگان و دشمنان خواهد شد و حتی می‌تواند مشكل ارزش پول ملی را تا حدود زیادی برطرف كند، بنابراین من شعار امسال را «رونق تولید» قرار دادم.
حضرت آیت الله خامنه‌ای همگان را به تلاش برای رونق تولید در كشور فراخواندند و ابراز امیدواری كردند با گسترش چشمگیر و محسوس این تلاش در طول سال، مشكل اقتصادی در مسیر حل شدن قرار بگیرد.
ایشان با درود به ارواح مطهر امام راحل و شهیدان سرافراز، و با سلام به پیشگاه حضرت ولی‌عصر(عج)، دعای آن بزرگوار و سعادت ملت ایران و همه ملتهایی كه نوروز را گرامی می‌دارند، از خداوند متعال مسألت كردند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما