امروز دوشنبه  ۱۸ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۱/۰۱- ۱۷:۲۷ - مشاهده: ۸۹۴

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام: سال ۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش‌ها برای ملت ایران خواهد بود

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (پنج‌شنبه) در اولین روز سال نو در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی، سال ۹۸ را «سال فرصتها» خواندند و با تأكید بر اینكه تحقق شعار امسال یعنی «رونق تولید» موجب ایجاد تحول در بخشهای مختلف، افزایش اشتغال، حل مشكلات معیشتی، اصلاح نظام بانكی، افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه ای خواهد شد، سخنان مهم و پرنكته ای را درباره «مسائل سال جاری، مواجهه دولتهای غربی با ایران و اقتصاد و رونق تولید» بیان كردند و در محور چهارم سخنان خود به تبیین وظایف جوانان در تحقق مفاد بیانیه راهبردی گام دوم پرداختند.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (پنج‌شنبه) در اولین روز سال نو در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی، سال ۹۸ را «سال فرصتها» خواندند و با تأكید بر اینكه تحقق شعار امسال یعنی «رونق تولید» موجب ایجاد تحول در بخشهای مختلف، افزایش اشتغال، حل مشكلات معیشتی، اصلاح نظام بانكی، افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه ای خواهد شد، سخنان مهم و پرنكته ای را درباره «مسائل سال جاری، مواجهه دولتهای غربی با ایران و اقتصاد و رونق تولید» بیان كردند و در محور چهارم سخنان خود به تبیین وظایف جوانان در تحقق مفاد بیانیه راهبردی گام دوم پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تبریك میلاد مبارك پیشوای عدالت حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام به‌عنوان نوروز حقیقی و تبریك حلول سال نو و عید نوروز، ایام اعتكاف را به دلهای نورانی معتكفین تحیت گفتند و ابراز امیدواری كردند كه رحمت و تفضل الهی شامل همه آحاد ملت ایران شود.
رهبر انقلاب اسلامی، سخنان خود در این مراسم را به چهار موضوعِ «مسائل مربوط به سال ۹۸»، «مسائل جمهوری اسلامی‌با دولتهای غربی»، «مسئله اقتصاد و شعار رونق تولید» و «سخنی با جوانان عزیز درباره كشور و انقلاب و آینده» اختصاص دادند.
ایشان در خصوص موضوع اول گفتند: برخی گویندگان و نویسندگان سال ۹۸ را «سال تهدیدها» خوانده‌اند در حالی كه من مطلقاً این برداشت را قبول ندارم و معتقدم سال ۹۸ به توفیق الهی «سال فرصتها» و «سال امكانات و گشایش» برای ملت ایران خواهد بود.
ایشان افرادی را كه دائماً تهدیدها را به رخ ملت می‌كشند، دانسته یا ندانسته تحت تأثیر رجزخوانی یا جنگ روانی دشمنان ایران خواندند و با برشمردن چند نمونه از رجزخوانی‌های دشمنان در سال ۹۷، خاطرنشان كردند: یكی از احمق‌های درجه یك آمریكایی گفته بود اگر از برجام خارج شویم، مردم ایران از خرید نان نیز ناتوان خواهند شد و در خیابانهای ایران شورش به راه خواهد افتد، همچنین یكی دیگر از آنها گفته بود كه ما كریسمس ۲۰۱۹ را در تهران جشن خواهیم گرفت، كه این حرفها یا ناشی از «حماقت» است یا «خباثت و جنگ روانی»، و یا هر دوی آنها.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبیین این نكته كه سال ۹۸ سال فرصتها است، گفتند: مشكل عمده كشور، «مشكل اقتصادی و مسئله معیشت قشرهای ضعیف» است كه بخشی از این مشكل ناشی از تحریمهای اروپا و آمریكا است و بخش دیگرِ آن به نقائص درونی و ضعفهای مدیریتی بازمی‌گردد.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: هم تحریم می‌تواند برای كشور به فرصت تبدیل شود و هم مشاهده ضعفها و نقایص، تجربه‌ای گرانبها برای آینده و برای مدیریت سالهای بعد كشور ایجاد خواهد كرد.
ایشان در پاسخ به این سؤال كه «تحریم چگونه می‌تواند به فرصتی برای كشور تبدیل شود»، گفتند: بر اساس تجربه، فشار حاصل از كاهش درآمدهای نفتی برای كشور ما و هر كشور مشابه، انگیزه و تحرك چشمگیری برای اجرای اصلاحات اقتصادی و نجات كشور از وابستگی به نفت ایجاد خواهد كرد، همچنانكه اكنون در سطوح دولتی و تحقیقاتی، مطالعات وسیع و خوبی برای اداره كشور با درآمدهای غیرنفتی آغاز شده است كه اگر درآمد نفتی زیادی وجود داشت این فكر و تحرك ایجاد نمی‌شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای از تجربه دوران دفاع مقدس و خودداری قدرتهای مادیِ شرق و غرب از دراختیار قرار دادن امكانات و تجهیزات دفاعی به ایران به‌عنوان تجربه‌ای عینی یاد، و خاطرنشان كردند: آن تجربه سخت و محدودیتها موجب شد جوانان با كار و ابتكار، وابستگی نظامی كشور را به بیگانه تغییر دهند، به طوری كه امروز امكانات دفاعی ایران از تقریباً همه كشورهای منطقه بهتر و برتر است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته دشمنان نیز به برتری دفاعی ایران اعتراف، و تلاش دارند آن را وسیله‌ی فشار قرار دهند اما این اتفاق نخواهد افتاد و جمهوری اسلامی‌به كوری چشم آنها تقویت بنیه دفاعی خود را ادامه خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر لزوم بررسی طرحهای مقابله با تحریم و اجرای آنها، گفتند: نباید از تحریمها بنالیم و از تحریم‌كننده‌ها یعنی آمریكا و اروپا توقع زیادی داشته باشیم، بلكه باید دستگاههای دولتی و تحقیقاتی و همه جوانان صاحب فكر و اندیشه با آگاهی از مسائل كشور راههای زیادی را كه برای مقابله با تحریم و خنثی كردن خباثت دشمنان وجود دارد، بررسی و دنبال كنند.
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به گزارش مسئولین ارشد دولتی مبنی بر در حال تدوین بودن راهكارهای مقابله با تحریمها، تأكید كردند: مسئولان باید در عمل و اجرا، به صورت جدی‌تر و فوری‌تری وارد بشوند و نباید كارها را با تأخیر انجام داد.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه تبیین فرصتهای سال ۱۳۹۸ به لزوم ایجاد بازدارندگی در جنگ اقتصادی با دشمن، اشاره كردند و گفتند: امروز بحمدالله همه مسئولین به این باور رسیده‌اند كه دشمن در حال جنگ با ما است و بروز و ظهور آن در مسائل اقتصادی است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته ما باید در این جنگ دشمن را شكست دهیم و به توفیق الهی، او را شكست خواهم داد اما این كافی نیست بلكه باید بازدارندگی ایجاد كنیم و به مرحله ای برسیم كه دشمن احساس كند نمی تواند از معبر مسائل اقتصادی به كشور ضربه وارد كند و ملت را تحت فشار قرار دهد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه رسیدن به این مرحله امكان پذیر است، افزودند: ما در مسائل نظامی در شرایطی قرار داشتیم كه امكان مقابله با تهاجم هوایی و یا حمله موشكی دشمن را نداشتیم اما اكنون به مرحله ای رسیده ایم كه دشمنان ما در منطقه و یا دشمنانی كه در منطقه نیرو دارند، می دانند كه جمهوری اسلامی ایران، می تواند با موشكهای نقطه‌زن و دقیق خود با هر تهاجمی مقابله كند و پاسخ كوبنده بدهد.
ایشان خاطرنشان كردند: توانایی و مشت محكم جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی، در واقع قدرت بازدارندگی ایران است كه در سایه تحریمها به‌دست آمد و در مسائل اقتصاد نیز می‌توان از فرصت تحریمها، به همین توانایی بازدارندگی رسید.
رهبر انقلاب اسلامی در محور دوم سخنانشان یعنی «مواجهه دولتهای غربی با ایران» تأكید كردند: تنها راه رسیدن به مرحله بازدارندگی اقتصادی، قطع امید از كمك و همراهی غربی‌ها است.
حضرت آیت الله خامنه ای در بیان دلیل این موضوع گفتند: تجربه‌های تاریخی و مشاهدات عینی از رفتار غربی‌ها نشان می دهد كه از آنان می توان انتظار توطئه و خیانت و از پشت خنجر زدن را داشت اما نباید انتظار كمك و صداقت و همراهی را داشت و اگر در مقطعی هم غربی‌ها در ظاهر، كمكی از خود نشان داده اند، در واقع برای جلو رفتن كار خودشان بوده است.
ایشان افزودند: این موضوع فقط مربوط به ایران نیست بلكه غربی‌ها، با هر كشوری كه زورشان برسد، همین رفتار را می كنند.
رهبر انقلاب اسلامی، سه قرن پدیده استعمار كشورهای ضعیف در آسیا، آفریقا و امریكای لاتین به‌وسیله اروپایی‌ها و جلوگیری از پیشرفتهای علم و فناوری در این كشورها را نمونه آشكاری از رفتار خباثت آمیز اروپایی‌ها برشمردند و خاطرنشان كردند: در مورد ایران نیز، خیانت و خباثت اروپایی‌ها از اواسط دوره قاجار آغاز شد كه خیانت انگلیس در جنگ ایران و روس، قضیه امتیاز تنباكو، ماجرای ریخته شدن خون امیركبیر، روی كار آمدن حكومت دیكتاتوری رضاخان، كودتای ۲۸ مرداد و ساقط كردن دولت مصدق، قضایای مختلف سیاسی و امنیتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، تحریمها و قضیه برجام، نمونه‌های رفتار اروپایی‌ها در قبال ایران است و نباید این مسائل را از یاد برد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: در قضیه برجام كه قراردادی میان ایران و شش كشور بود، بعد از خروج طرف امریكایی، اروپایی‌ها باید در مقابل امریكا می ایستادند و ضمن پایبندی به تعهدات خود، تحریمها را برمی داشتند كه تاكنون ایستادگی نكرده اند. آنها دائماً به ایران نیز توصیه می كنند كه در برجام بماند ولی خودشان عملاً از برجام خارج شده اند، زیرا تحریم های جدیدی را ضد ایران وضع كردند.
ایشان به موضوع ایجاد كانال مالی میان ایران و اروپا نیز اشاره كردند و گفتند: این كانال مالی بیشتر شبیه یك شوخی تلخ است و هیچ معنایی ندارد.
رهبر انقلاب اسلامی‌با تأكید بر اینكه میان وظایف اروپایی‌ها در برجام با آنچه انجام می‌دهند، زمین تا آسمان تفاوت وجود دارد، تأكید كردند: اروپایی‌ها در قضیه برجام نیز از پشت خنجر زدند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: براساس مطالعات انجام شده و همچنین مشاهدات عینی، سیاست و قدرت در غرب اعم از اروپا و امریكا، ظالمانه، زورگویانه، بی منطق و زیاده خواهانه است و سیاستمداران غربی برخلاف ظاهر شیك و ادكلن زده، در باطن، انسانهایی واقعاً وحشی هستند.
رهبر انقلاب اسلامی رفتار اروپایی‌ها در جنایت تروریستی نیوزیلند و شهادت دهها مسلمان در دو مسجد را نمونه ای از باطن وحشی آنها برشمردند و گفتند: سیاستمداران و رسانه‌های اروپا حاضر نشدند از واژه «تروریستی» برای این جنایت استفاده كنند و فقط به عبارت «حركت مسلحانه» بسنده كردند، در حالی كه در هر جای دنیا، حركتی بر ضد یك فرد مورد علاقه اروپایی‌ها انجام گیرد، گروههای مدعی مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر جنجال می كنند.
ایشان با تأكید بر اینكه حكومت سعودی، «بدترین حكومت منطقه، مستبد، دیكتاتور، ظالم، فاسد و وابسته» است، خاطرنشان كردند: غربی‌ها برای چنین حكومتی، امكانات هسته ای و مراكز تولید موشك فراهم می كنند زیرا حكومت سعودی وابسته به آنها است.
رهبر انقلاب اسلامی در عین حال خاطرنشان كردند: البته از ساخت مراكز هسته ای و موشكی برای حكومت سعودی ناراحت نمی‌شویم زیرا این مراكز در آینده نه چندان دور به فضل الهی به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه شرارت و شیطنت، طبیعت اروپا و امریكا است، گفتند: البته امریكا به دلایل مختلف شرورتر از اروپا است كه البته این شرارتِ بیشتر مختص رئیس جمهور فعلی امریكا نیست.
ایشان افزودند: یك نمونه از شرارت های امریكا این است كه كنگره در دو سال گذشته، ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی ارائه و یا تصویب كرده است كه البته باید از مجلس خودمان هم گلایه و سؤال بكنیم كه مجلس شورای اسلامی تاكنون چند طرح و یا لایحه علیه خباثت های امریكا ارائه یا تصویب كرده است؟
رهبر انقلاب اسلامی از برخی افراد و رسانه‌ها كه در داخل، به دنبال بزك كردن غرب و روتوش خباثت های غربی‌ها هستند، گفتند: این افراد و رسانه‌ها كه نمی خواهند افكار عمومی متوجه باطن شرارت آمیز دولتهای ظاهر الصلاحی همچون انگلیس و فرانسه شوند، در واقع همان تقی زاده دوران پهلوی هستند كه می‌گفت باید از فرق سر تا نوك پا، غربی شد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: كسانی كه امروز در داخل به‌طور پیوسته به دنبال پمپاژ سبك زندگی غربی، روشهای غربی و لغات غربی در ادبیات، دانشگاهها و مدارس هستند، در واقع تقی زاده‌های جدید هستند، همچنانكه مدافعان و حامیان سند ۲۰۳۰ نیز در واقع ادامه دهنده تفكر تقی زاده هستند.
رهبر انقلاب اسلامی‌گفتند: البته امروز مردم انقلابی و جوانان مؤمن نخواهند گذاشت حرف تقی زاده‌های جدید به كرسی بنشیند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به یك نكته مهم اشاره كردند و افزودند: برخی مغالطه نكنند كه سخنان بنده به معنای قطع رابطه با كشورها غربی است و من بارها تأكید كرده ام كه رابطه اشكالی ندارد و در دولتهای مختلف تشویق به رابطه با كشورهای مختلف و حتی اروپایی‌ها كرده ام اما آنچه اشكال دارد، دنباله روی و اعتماد است.
ایشان خاطرنشان كردند: علت بسیاری از مشكلات ما، این است كه در مذاكرات، در قراردادها و در تصمیم گیریهای سیاسی به غربی‌ها اعتماد كردیم.
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به مسئولان تأكید كردند: با كشورهای مختلف ارتباط داشته باشید ولی طرف خود را بشناسید تا با لبخند و ترفند و سخن دروغ آنها، راه را اشتباه نروید.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: البته مسئولان دولتی ما «امروز» به این نتیجه رسیده اند كه نمی توان با غربی‌ها در یك مسیر حركت كرد كه امیدواریم در آینده رفتارها و برخوردهای این مسئولان با غربی‌ها، بر اثر این فهم جدید، تفاوت پیدا كند.
ایشان در ادامه به دو گرایشِ متضاد و غلط در خصوص غرب اشاره كردند و افزودند: یك گرایش كه دارای تحجر و تعصب بیجا است، نكات مثبت غرب و پیشرفتهای آنها در علم و فناوری و برخی خصوصیات خوب اخلاقی آنها را نمی‌بیند و گرایش دوم كاملاً معتقد به وابستگی به غرب و غرب زدگی است.
رهبر انقلاب اسلامی، غرب زدگی را خطر بزرگی خواندند و با اشاره به طرح خطر غرب‌زدگی به‌وسیله مرحوم جلال آل احمد در سال ۱۳۴۲، تأكید كردند: از تجربه و علم غربی‌ها باید استفاده كرد اما به هیچ وجه نباید به آنها تكیه و اعتماد كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای محور سوم سخنان خود را با این سؤال مهم آغاز كردند كه اگر نمی توان به غرب اعتماد كرد برای رونق اقتصاد ایران باید چه كار كرد؟
پاسخ ایشان به این سوال در «كار مجاهدانه و عالمانه» خلاصه می‌شد.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: با تنبلی و كم انگیزگی، مسائل اقتصادی حل نمی‌شود، باید ویژگی‌های كار جهادی یعنی تلاش خستگی ناپذیر و مخلصانه را با كار عالمانه و منطبق بر موازین دقیق علمی توأم كرد تا مدیریتهای با سواد، كارآمد و جهادی در مسائل اقتصادی، تصمیم گیری و اقدام كنند كه اگر این چنین شود قطعاً اقتصاد ایران شكوفا خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به دیدگاههای كارشناسان، ظرفیتهای كشور از جمله نیروی انسانی و منابع طبیعی و جغرافیایی را بسیار وسیع و مستعد بهره برداری برشمردند و افزودند: نقدینگی فراوان، البته به شرط مدیریت خوب و استفاده از آن در عرصه سرمایه‌گذاری، می تواند در كنار این ظرفیتهای فراوان، حل مشكلات موجود را شتاب بخشد.
ایشان عملكرد برخی دستگاهها از جمله در بخشهای كشاورزی، آب، خاك و مسائل زیربنایی را خوب دانستند اما افزودند: در برخی بخشها، رخوت وجود دارد و كارها با تعلل و تأخیر انجام می‌شود؛ به عنوان مثال چند سال است لایحه دولت برای اصلاح امور بانكی هنوز به مجلس نرفته است.
رهبر انقلاب اسلامی تشویق بخشهای با كاركرد مناسب و تذكر به بخشهای مبتلا به تعلل را ضروری خواندند و خاطرنشان كردند بنده وقتی مسائل را در جمع های عمومی مطرح می‌كنم كه قبل از آن بارها به مسئولان تذكر داده ام.
حضرت آیت الله خامنه ای به فعالیت های خوب بسیاری از مردم و تولید كنندگان در تحقق شعار سال گذشته یعنی حمایت از كالای ایرانی اشاره كردند و گفتند: آن شعار البته به طور كامل محقق نشده و به قوت خود باقی است اما مسئله اساسی امسال «رونق تولید» است.
ایشان رونق یافتن تولید را موجب «تحول در بخشهای مختلف اقتصادی»، «كاهش بیكاری و تورم و فقر»، «افزایش ارزش پول ملی» و حتی «ایجاد توازن و كاهش كسری بودجه كشور» خواندند و تأكید كردند: دولت، مجلس و همه كسانی كه توانایی ورود به حیطه تولید دارند، برای تحقق شعار امسال با وظایف سنگینی روبرو هستند.
رهبر انقلاب اسلامی، تلاش فعالان اقتصادی برای رونق تولید داخلی را دربردارنده اجر الهی توصیف كردند و افزودند: دستگاههای مسئول باید به تولید كننده، سرمایه گذار و فعال اقتصادیِ سالم از زوایای مختلف از جمله اصلاح قوانین و مقرراتِ فضای كسب و كار كمك كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای مقابله با سوءاستفاده كنندگان را از دیگر ضروریات رونق تولید برشمردند و افزودند: متأسفانه ذهن مبتكر ایرانی وقتی در كارهای شیطنت آمیز فعال می‌شود، به روشهای عجیب و غریبی برای سوءاستفاده می رسد كه قوای مجریه و مقننه و دستگاههای ناظر باید در این زمینه، كاملاً مراقب باشند.
ایشان «خرید كارخانه‌ها»، «فروش ماشین آلات»، «اخراج كارگران و تبدیل زمین كارخانه به برج» و همچنین «سوءاستفاده از سیاست غلط توسعه مراكز بانكی و مالی برای به‌دست آوردن ثروتهای نامشروع از پولهای مردم» را از جمله سوءاستفاده‌هایی خواندند كه باید كاملاً با آنها مقابله شود.
رهبر انقلاب اسلامی عرصه تولید را اعم از صنایع بزرگ و كوچك، كشاورزی، دامداری و صنایع خانگی دانستند و افزودند: در این روند شركتهای دانش بنیان باید مورد توجه كامل قرار گیرند.
حضرت آیت الله خامنه ای جلوگیری از واردات بی رویه را از الزامات رونق تولید و اقتصاد مقاومتی برشمردند و افزودند: البته مسئولان مدام در زمینه اقتصاد مقاومتی حرف می زنند اما كالاهای خارجی در بازار همچنان به وفور وجود دارد و موجب تضعیف تولید داخل می‌شود.
ایشان تمركز همه قوا و دستگاههای ذی‌ربط بر رونق بخشیدن به تولید را خواستار شدند و گفتند: امسال تولید داخلی باید رونق بگیرد.
بخش آخر سخنان رهبر انقلاب اسلامی در جمع زائران و مجاوران رضوی به بیان نكاتی خطاب به مردم به ویژه جوانان اختصاص داشت.
ایشان با ابراز خرسندی از تجاوب و پاسخ مثبت نخبگان، جوانان، دانشجویان، روحانیان و طلاب به مفاد بیانیه گام دوم (كه اواخر بهمن ماه صادر كردند) افزودند: این مسئله نشان می‌دهد در كشور به خصوص در میان جوانان آمادگی برای تلاش در زمینه تحقق این بیانیه وجود دارد و مسئولان باید از این ظرفیت استفاده كنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: در گام دوم انقلاب، جوانان باید شانه خود را زیر كارهای بزرگ و كوچك قرار دهند، همچنانكه در گام اول نیز با هدایت های امام، جوانان، كشور را به پیش می‌بردند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: جوانان كشور روزی هزینه مبارزه با رژیم طاغوت را پرداخت كردند تا انقلاب به پیروزی برسد و نظام طاغوتی ویران شود، در دوران دفاع مقدس نیز خانواده‌ها و جوانان هزینه دفاع از كشور را قبول كردند تا نسل امروز از دستاورد آن یعنی امنیت بهره مند شود، و امروز نوبت جوانان عزیز میهن است كه هزینه ایستادگی در مقابل دشمن را بپردازند تا نسل های آینده از نتایج و دستاوردهای درخشان این ایستادگی استفاده كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای روح و جوهره بیانیه گام دوم را از یك سو شناخت داشته‌ها و استفاده از مزیت ها و ظرفیتهای فراوان كشور و از سوی دیگر شناخت و مقابله جدی با آفتها، فسادها و راههای رخنه دشمن خواندند و افزودند: جوانان در پرتو این دو شناخت باید برای حل مشكلات سینه سپر كنند.
ایشان با اشاره به جمع بندی غربی‌ها درباره ناممكن بودن مبارزه با اراده ملی مردم ایران افزودند: این شناخت، دشمنان را بر تضعیف اراده ملت متمركز كرده به‌گونه‌ای كه میلیاردها پول خرج می كنند تا با ایجاد رخنه در اعتقادات سیاسی و دینی جوانان ایران، اراده و انگیزه حركت و تلاش در آنها ضعیف شود.
رهبر انقلاب افزودند: دشمنان ایران و ملت ایران می خواهند از شكل گیری اراده ملت برای پیشرفت ایرانی- اسلامی و ایجاد جامعه و تمدن اسلامی جلوگیری كنند اما به فضل الهی قادر نخواهند بود.
حضرت آیت الله خامنه ای «القای ضرورت كنار گذاشتن دین برای رسیدن به پیشرفت» را توطئه دیگر مستكبران برشمردند و افزودند: با وجود این تلاشها، امروز بهترین و پیشرفته‌ترین صنایع ایران همچون موشكی، هسته ای و فناوری‌های زیستی، غالباً به بركت تلاشها جوانان مؤمن و متدین شكل گرفته است.
حضرت آیت الله خامنه ای با توصیه مؤكد به جوانان برای وحدت و پرهیز از پرداختن به مسائل حاشیه ای و اختلاف انگیز و نیز مرزبندی پررنگ با دشمن در عین پرهیز از مرزبندی در میان نیروهای داخلی افزودند: جوانان عزیز همانگونه كه امام می‌گفت هرچه فریاد دارند بر سر امریكا بكشند و در میدان علم و فكر و معرفت و سیاست و كار، تلاش خود را مضاعف كنند.
رهبر انقلاب اسلامی‌با فراخوان سه قوه برای كمك به جوانان در روند پیشرفت كشور تأكید كردند: به فضل الهی فردای ایران عزیز بسیار بسیار بهتر از امروز خواهد بود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما