امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۱۷- ۰۸:۱۷ - مشاهده: ۳۲۹

موسوی در واكنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه: طرح موضوعات فرابرجامی كمكی به حفظ برجام نمی كند / ادعاهای آقای ترامپ در اروپا تكراری، بدون پشتوانه و متناقض است و شایسته واكنش تازه نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: طرف های اروپایی تاكنون به رغم برخی سخنان و بیانیه های سیاسی، در عمل به تعهدات خود ذیل برجام و تعهدات بعد از خروج غیرقانونی آمریكا از برجام ناتوان بوده و نتوانسته اند زمینه انتفاع كامل كشورمان طبق این توافق چندجانبه را فراهم نمایند.


سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واكنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در دیدار با همتای آمریكایی خود گفت: طرف های اروپایی تاكنون به رغم برخی سخنان و بیانیه‌های سیاسی، در عمل به تعهدات خود ذیل برجام و تعهدات بعد از خروج غیرقانونی آمریكا از برجام ناتوان بوده و نتوانسته اند زمینه انتفاع كامل كشورمان طبق این توافق چندجانبه را فراهم نمایند. در این شرایط، آنها با طرح موضوعات فرا برجامی، نه تنها كمكی به حفظ برجام نمی كنند، بلكه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف های باقی مانده برجام را فراهم و آمریكا را به هدف خود در خروج غیرقانونی از برجام كه چیزی جز فروپاشی آن نبود، نزدیك تر می كنند.

سیدعباس موسوی ادعاهای تكراری، بدون پشتوانه و متناقض رئیس جمهور آمریكا در این دیدار را فاقد ارزش خواند و شایسته واكنش تازه ندانست.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما