امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۱۸- ۱۰:۲۰ - مشاهده: ۳۰۵

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تحریم شركت های پتروشیمی ایران: تنها یك هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس جمهور آمریكا برای مذاكره با ایران ثابت شود / جهان باید در مقابل نقض آشكار اصول بنیادین حقوق بین الملل با ابزار تحریم توسط آمریكا واكنش نشان دهد

موسوی در واكنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریكا در تحریم شركت های پتروشیمی ایران، این اقدام رژیم آمریكا را شدیداً محكوم كرد و آنرا مصداق تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت های مستمر كاخ سفید علیه ملت ایران دانست.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واكنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریكا در تحریم شركت های پتروشیمی ایران، این اقدام رژیم آمریكا را شدیداً محكوم كرد و آنرا مصداق تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت های مستمر كاخ سفید علیه ملت ایران دانست.

موسوی اضافه كرد: تنها یك هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس جمهور آمریكا برای مذاكره با ایران ثابت شود. سیاست فشار حداكثری آمریكا یك سیاست شكست خورده است كه بارها توسط روسای جمهور پیشین آن كشور امتحان شده بود. این مسیری اشتباه است و دولت آمریكا می تواند مطمئن باشد كه به هیچ یك از اهداف تعیین شده برای این سیاست نخواهد رسید.

موسوی ادعاهای برخی مقامات آمریكایی برای مذاكره با ایران را فریبكارانه، غیرواقعی و صرفا برای جلب توجه افكار عمومی دانست و افزود: این اقدام ایالات متحده مغایر با اصول و قواعد اساسی روابط و حقوق بین الملل و نیز تعهدات بین المللی این رژیم بوده و موجبات مسئولیت بین المللی آنرا فراهم خواهد آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تاكید كرد: همه كشورها مسئولیت دارند تا در برابر نقض آشكار اصول بنیادین حقوق بین الملل واكنش نشان داده و اجازه ندهند دستاوردهای جامعه بین المللی در زمینه چندجانبه گرایی به واسطه اقدامات زورمدارانه و یكجانبه هیات حاكمه آمریكا بیش از پیش از بین برود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما