امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۴- ۱۹:۵۷ - مشاهده: ۲۰۳

دكتر روحانی در دیدار رئیس جمهور افغانستان: تهران تمام تلاش خود را برای تقویت ثبات و توسعه افغانستان بكار خواهد گرفت/باید با جدیت دولت افغانستان و كمك سازمان های بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر چاره جویی شود

رئیس جمهور با تاكید بر اینكه ایران اسلامی طی 40 سال گذشته همواره در كنار دولت و ملت افغانستان بوده و خواهدماند، تاكید كرد: تهران تمام تلاش خود را برای تقویت ثبات و توسعه افغانستان بكار خواهد گرفت.


رئیس جمهور با تاكید بر اینكه ایران اسلامی طی 40 سال گذشته همواره در كنار دولت و ملت افغانستان بوده و خواهدماند، تاكید كرد: تهران تمام تلاش خود را برای تقویت ثبات و توسعه افغانستان بكار خواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی عصر جمعه در حاشیه اجلاس سران سازمان همكاری شانگهای و در دیدار اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، گفت: امیدوارم كمیسیون مشترك اقتصادی هرچه زودتر تشكیل جلسه دهد و اعضا راههای توسعه و تعمیق بیش از پیش همكاری‌های دو كشور بویژه در حوزه اقتصادی را تسهیل كنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در مورد موضوعات امنیتی منطقه و نیز كشت مواد مخدر، گفت: آمریكایی‌ها متاسفانه نشان داده اند تمامی تعهداتشان را زیر پا می‌گذارند و لذا برای تقویت ثبات و امنیت و توسعه منطقه، بهتر است منطقه را ترك كنند.

دكتر روحانی مواد مخدر را معضل بزرگی برای منطقه برشمرد و افزود: متاسفانه كشت خشخاش در افغانستان افزایش یافته است و باید با جدیت دولت افغانستان و كمك سازمان‌های بین المللی برای مبارزه با آن چاره جویی شود.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در این دیدار با تاكید بر اهمیت جایگاه و نقش ایران در منطقه گفت: افغانستان خواهان توسعه همكاری‌ها با تهران در همه زمینه‌ها است .

وی تصریح كرد: ما خواهان نقش پررنگ ایران در مذاكرات صلح افغانستان هستیم و موضوع مواد مخدر نیز از جمله موضوعاتی است كه باید در چارچوب مذاكرات دو‌جانبه و بین المللی پیگیری شود.

رئیس جمهور افغانستان اظهارداشت: تهران و كابل باید با مشاركت یكدیگر علیه قاچاق مواد مخدر ، افراط گرایی و تروریسم مبارزه كنند.

اشرف غنی تاكید كرد: هرگز اجازه نخواهیم داد از خاك افغانستان علیه ایران استفاده شود.‌

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما