امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۵- ۱۰:۳۱ - مشاهده: ۳۳۶

دكتر روحانی در دیدار رئیس اجرایی دولت افغانستان: ایران خواهان ثبات، امنیت و توسعه افغانستان است/ تاكید بر توسعه روابط اقتصادی با استفاده از همه ظرفیت های موجود

رئیس جمهور با تاكید بر اینكه ایران خواهان ثبات، امنیت،صلح و آرامش در افغانستان است، بر توسعه و تحكیم روابط تهران – كابل تاكید كرد.


رئیس جمهور با تاكید بر اینكه ایران خواهان ثبات، امنیت،صلح و آرامش در افغانستان است، بر توسعه و تحكیم روابط تهران - كابل تاكید كرد.

حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی صبح شنبه در دیدار دكتر "عبدالله عبدالله" رئیس اجرایی دولت افغانستان كه قبل از آغاز پنجمین كنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا( سیكا) در شهر دوشنبه پایتخت تاجیكستان برگزار شد، خاطرنشان كرد: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی دو جانبه و منطقه ای نظیر فرصت های ترانزیتی وجود دارد كه باید در دستور كار كمیسیون مشترك همكاری‌های فیمابین قرار گیرد.

دكتر روحانی همچنین با اشاره به اهمیت مبارزه با مواد مخدر و لزوم تلاش جمعی در این زمینه، خاطرنشان كرد: علاوه بر آسیبهای اجتماعی، بخش عمده ای از تامین مالی تروریسم از قاچاق مواد مخدر انجام می‌شود و این مسئله ضرورت مبارزه همه جانبه و هماهنگ با قاچاق مواد مخدر را بیشتر می كند.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به تلاش دو كشور برای مبارزه و ریشه كنی تروریسم در منطقه گفت: امنیت كشورهای منطقه از جمله ایران و افغانستان به یكدیگر گره خورده و لذا برقراری ثبات و توسعه منطقه نیز در گرو همكاری كشورهای منطقه است.

دكتر روحانی با بیان اینكه مشاركت همه گروه‌ها و اقوام برای توسعه و ثبات افغانستان ضروری است، ترغیب بخش های خصوصی برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی را مورد تاكید قرار داد.

دكتر "عبدالله عبدالله" رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت ها و كمك های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان، بر تقویت همكاری‌های دو كشور در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و تجاری تاكید كرد.

عبدالله عبدالله،همچنین تلاش ها و اقدامات ایران در زمینه مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر را مورد اشاره قرار داد و همكاری بیشتر تهران و كابل را در این موارد ضروری خواند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان با بیان اینكه ایران و افغانستان همیشه و در روزهای سخت كنار هم بوده اند، گفت: ایران همیشه در كنار مردم و دولت افغانستان بوده و از این بابت قدردان كمك ها و حمایت های تهران هستیم.

عبدالله عبدالله همچنین بر ضرورت همكاری همه كشورهای منطقه در مبارزه و ریشه كن كردن تروریسم تاكید كرد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما