امروز دوشنبه  ۱۸ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۵- ۱۵:۲۷ - مشاهده: ۳۴۹

دكتر روحانی در دیدار رئیس جمهور تركیه: تهران علاقه مند به توسعه روابط با تركیه در همه عرصه ها بویژه در حوزه اقتصادی است/مخالفت با تحریم و زورگویی در منطقه

رئیس جمهور با تاكید بر اینكه تهران علاقه مند به توسعه روابط با تركیه در همه عرصه ها بویژه در حوزه اقتصادی است، گفت كه باید به تلاش ها برای تقویت این همكاری ها و رساندن حجم مبادلات سالانه دو كشور به رقم 30 میلیارد دلار افزوده شود.


رئیس جمهور با تاكید بر اینكه تهران علاقه مند به توسعه روابط با تركیه در همه عرصه‌ها بویژه در حوزه اقتصادی است، گفت كه باید به تلاش ها برای تقویت این همكاری‌ها و رساندن حجم مبادلات سالانه دو كشور به رقم 30 میلیارد دلار افزوده شود.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی روز شنبه در دیدار «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری تركیه كه در حاشیه پنجمین نشست سران كنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیكا) و در دوشنبه پایتخت تاجیكستان برگزار شد، گفت: برای توسعه و تعمیق روابط ایران و تركیه طی سال های اخیر گام های ارزنده ای برداشته شده و این روند باید شتاب بیشتری بگیرد.

دكتر روحانی همچنین همكاری‌های منطقه ای ایران و تركیه را با اهمیت دانست و اظهارداشت: همكاری‌های دو جانبه و سه جانبه با روسیه در حوزه مسایل منطقه ای و از جمله در فرایند آستانه و بازسازی سوریه را بسیار با اهمیت و در راستای تقویت صلح و ثبات منطقه است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تركیه نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و تركیه روابطی رو به توسعه بوده و تقویت بیش از پیش این روابط در عرصه‌های دوجانبه و منطقه ای بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: تركیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه عرصه‌ها توسعه دهد.

روسای جمهوری اسلامی ایران و تركیه در این دیدار همچنین بر مخالفت خود با تحریم و زورگویی در منطقه تاكید كردند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما