امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۵- ۱۸:۱۹ - مشاهده: ۲۲۹

دكتر روحانی در دیدار رئیس جمهور تاجیكستان: روابط تهران – دوشنبه باید در مسیر منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد/ تاكید بر حضور گسترده تر شركتهای ایرانی در تاجیكستان و ارائه خدمات فنی – مهندسی

روسای جمهوری اسلامی ایران و تاجیكستان تاكید كردند كه تمام تلاش خود را برای گسترش روزافزون روابط دو كشور در همه عرصه ها كه خواست مشترك دو ملت است، بكار خواهند گرفت


روسای جمهوری اسلامی ایران و تاجیكستان تاكید كردند كه تمام تلاش خود را برای گسترش روزافزون روابط دو كشور در همه عرصه‌ها كه خواست مشترك دو ملت است، بكار خواهند گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی عصر شنبه و در دیدار رئیس جمهور تاجیكستان كه در حاشیه پنجمین نشست سران كنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیكا) برگزار شد، با اشاره به اشتراكات فراوان فرهنگی و تاریخی دو ملت گفت: اطمینان دارم كه در پرتو اراده دو ‌دولت، مناسبات فی‌مابین در جهت تأمین منافع تهران - دوشنبه و تحكیم امنیت و ثبات منطقه‌ای بیش از پیش تقویت خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین ضمن تقدیر از میزبانی و برگزاری شایسته اجلاس سران سیكا توسط دولت تاجیكستان؛ آمادگی شركت های ایرانی را برای حضور و ارائه گسترده تر خدمات فنی - مهندسی و انتقال تجربیات در اجرای پروژه‌های عمرانی و توسعه ای تاجیكستان اعلام كرد.

رئیس جمهور تاجیكستان نیز در این دیدار با تاكید بر اینكه كشورش مصمم است روابط خود را در همه زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران تقویت كند، از ادامه حضور شركتهای ایرانی و فعالیت مشترك بخش های خصوصی ایران و تاجیكستان استقبال كرد.

امامعلی رحمان با قدردانی از رئیس جمهور به خاطر پذیرش دعوت و حضور فعالانه هیات ایرانی در اجلاس سیكا در تاجیكستان، گفت: توسعه روزافزون روابط با ایران اراده دولت تاجیكستان است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما