امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۷- ۱۳:۴۹ - مشاهده: ۹۵۰

رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تاجیكستان درتهران: تهران آماده گسترش همكاری‌ها با دوشنبه در همه عرصه‌ها است/ روابط دو كشور باید در راستای منافع دو ملت تعمیق یابد

رئیس جمهور با تاكید بر اشتراكات تاریخی، زبان مشترك، فرهنگی، زبانی و مذهبی دو ملت ایران و تاجیكستان، تصریح كرد: روابط دو كشور ریشه در فرهنگ و ادبیات تاریخی دو ملت دارد و باید از این فرصت فوق العاده برای توسعه و ارتقای روابط در همه زمینه ها استفاده كرد.


رئیس جمهور با تاكید بر اشتراكات تاریخی، زبان مشترك، فرهنگی، زبانی و مذهبی دو ملت ایران و تاجیكستان، تصریح كرد: روابط دو كشور ریشه در فرهنگ و ادبیات تاریخی دو ملت دارد و باید از این فرصت فوق العاده برای توسعه و ارتقای روابط در همه زمینه‌ها استفاده كرد.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی روز دوشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تاجیكستان در تهران با اشاره به اینكه ایران و تاجیكستان برای قرون متمادی دوستی و علاقه ویژه ای نسبت به یكدیگر داشته اند، افزود: روابط دو كشور باید در راستای منافع دو ملت تعمیق یابد و باید از فرهنگ مشترك بین دو ملت به عنوان پایه ای برای توسعه روابط بهره برد.

رئیس جمهور با بیان اینكه تهران آمادگی دارد در همه زمینه‌ها با دوشنبه همكاری كند، گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران از همكاری با دولت تاجیكستان در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و بین المللی استقبال می كند و این روابط را به نفع دو ملت و منطقه می داند.

دكتر روحانی با اشاره به اهمیت بندر چابهار برای توسعه منطقه و از جمله كشورهای آسیای مركزی، تاكید كرد: با توسعه كریدورهای ارتباطی و بویژه حمل و نقل ریلی، زمینه توسعه روابط گسترده تر اقتصادی نیز افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهور با اشاره به اینكه رفت و آمد های بازرگانان و مردم ایران و تاجیكستان می تواند به ارتقای روابط كمك كند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از گسترش همكاری‌ها بین دو كشور در بخش های كشاورزی، انرژی، هنری، فرهنگی، دانشگاهی و فن آوری استقبال می كند.

دكتر روحانی همچنین از میزبانی و برگزاری شایسته اجلاس سران سیكا توسط دولت تاجیكستان تقدیر كرد.

"نظام الدین زاهدی" سفیر جدید تاجیكستان در كشورمان نیز با تاكید بر اینكه اشتراكات زبانی، فرهنگی و تاریخی ایران و تاجیكستان زمینه خوبی برای توسعه روابط همه جانبه است، تاكید كرد: تحكیم و توسعه مناسبات بین ایران و تاجیكستان اهمیت اساسی دارد و سفر شما به تاجیكستان فصل نوینی از مناسبات فی مابین دو كشور دوست و برادر است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما