امروز چهارشنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۷- ۱۵:۰۹ - مشاهده: ۲۹۱

رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید لهستان در تهران: روابط تهران – ورشو دیرینه و تاریخی است/ تاكید بر توسعه و تعمیق روابط درهمه زمینه ها

رئیس جمهور روابط ایران و لهستان را دیرینه و تاریخی خواند و تصریح كرد: در سال های گذشته نیز روابط دو كشور همواره خوب و رو به پیشرفت بوده و امیدواریم شاهد تحرك بیشتری در روابط باشیم.


رئیس جمهور روابط ایران و لهستان را دیرینه و تاریخی خواند و تصریح كرد: در سال های گذشته نیز روابط دو كشور همواره خوب و رو به پیشرفت بوده و امیدواریم شاهد تحرك بیشتری در روابط باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی روز دوشنبه هنگام دریافت استوار نامه سفیر جدید لهستان در تهران، اظهارداشت: در مقاطع بسیار حساس تاریخی، ایران همواره علاقه خود را به مردم لهستان نشان داده است، دو ملت در طول قرنها روابط نزدیك و صمیمانه ای داشته اند و علاقمند هستیم این روابط در همه زمینه‌ها توسعه یابد.

دكتر روحانی با بیان اینكه امروز دو كشور مصمم هستند روابط دوستانه خود را تقویت كنند، افزود: اراده ما تداوم روابط خوب در همه زمینه‌ها با كشور دوست لهستان است.

رئیس جمهور با اشاره به اینكه دو كشور ظرفیت های بسیار خوبی در روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی دارند، ابراز امیدواری كرد كه در دوره فعالیت سفیر جدید لهستان در تهران فرصتی ایجاد شود كه بخش های خصوصی و شركت ها بتوانند روابط گسترده تری برقرار كنند.

"ماچی فائو كوفسكی" سفیر جدید لهستان در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود در سخنانی، ایران را كشوری با تمدن و تاریخ كهن دانست و افزود: روابط دیرینه تهران - ورشو كه نزدیك به 500 سال ادامه داشته همواره خوب و براساس احترام متقابل و دوستی بوده است.

فائو كوفسكی با تاكید بر اینكه برای توسعه روابط دو كشور در همه زمینه‌ها همه سعی و تلاش خود را انجام خواهد داد، افزود: روابط دو جانبه ما در حافظه تاریخ ثبت شده و كمك ایرانیان به پناهندگان جنگی لهستان هیچ گاه فراموش شدنی نیست.

سفیر جدید لهستان در تهران، با اشاره به اهمیت و جایگاه نقش موثر ایران دربرقراری صلح و ثبات در منطقه، بر همكاری ورشو با تهران و جامعه بین المللی در این جهت تاكید كرد.

فائو كوفسكی ابراز امیدواری كرد كه روابط ایران و لهستان همچنان مستحكم ادامه یابد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما